Karolina Chojnacka

Znamy ostateczny kalendarz wyścigów Formuły 1 na sezon 2020! Kibice wrócą na trybuny!

Tegoroczny sezon Formuły 1 będzie ostatecznie składał się z 17 wyścigów.

Pandemia koronawirusa mocno pokrzyżowała plany władz Formuły 1, które powoli i stopniowo odbudowują zburzony przez COVID-19 pierwotny kalendarz sezonu 2020. Nie jest tajemnicą, że stworzenie pełnego kalendarza wyścigów na sezon 2020, ze względu na wciąż trwającą pandemię, napotykało wiele komplikacji, ale udało się!

FIA i Formuła 1 oficjalnie potwierdziły ostateczny kalendarz 2020, liczący siedemnaście wyścigów. Sezon zakończy się w połowie grudnia.

Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, Formuła 1 wraca po dziewięcioletniej przerwie do Turcji, a mistrzostwa zakończą się w grudniu  podwójną rundą w Bahrajnie i finałem w Abu Zabi.

Przeczytaj też: Zespoły Formuły 1 podpisują nowe Porozumienie Concorde

W oficjalnym oświadczeniu czytamy:

Możemy potwierdzić, że Turcja, Bahrajn (gospodarz dwóch wyścigów) i Abu Zabi będą częścią zmienionego kalendarza i chcemy wyrazić nasze podziękowania za ciężką pracę wszystkich naszych promotorów i partnerów w tworzeniu tego sezonu liczącego siedemnaście wyścigów.Niestety, nie będziemy ścigać się w Chinach w tym sezonie i chcemy podziękować naszemu partnerowi Juss Sports za wsparcie i zaangażowanie w ostatnich miesiącach. Nie możemy doczekać się powrotu do Szanghaju w przyszłym roku.

Przeczytaj też: Dwa wyścigi F1 w Chinach? Kibice: „To chyba żart!”

Grand Prix Turcji odbędzie się w dniach 13-15 listopada, Grand Prix Bahrajnu 27-29 listopada, Grand Prix Sakhir 4-6 grudnia, a finałowe Grand Prix Abu Zabi 11-13 grudnia.

Co ciekawe, poinformowano również, że część wyścigów (nie wiadomo jeszcze jednak, które konkretnie) odbędzie się z udziałem kibiców:

Potwierdzamy, że pewna liczba wyścigów w zmienionym sezonie 2020 będzie otwarta dla ograniczonej liczby fanów i współpracujemy z każdym promotorem, aby dopracować szczegóły. Chociaż chcemy zobaczyć jak najwięcej powracających kibiców, naszym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo Formuły 1 i społeczności, które odwiedzamy.

Ze względu na ciągłą płynność pandemii COVID-19 nadal utrzymujemy ścisły dialog ze wszystkimi organizatorami i władzami lokalnymi, aby zapewnić, że działamy w możliwie najbezpieczniejszy sposób i monitorujemy sytuację w każdym kraju, w tym ograniczenia w podróżowaniu i lokalne procedury zdrowotne.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

wrócą albo i nie wrócą

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze