Karolina Chojnacka

Zespoły Formuły 1 podpisują nowe Porozumienie Concorde

McLaren, Ferrari i Williams to pierwsze trzy zespoły z paddocku Formuły 1, który potwierdziły swoje długoterminowe zaangażowanie w sprawy królowej sportów motorowych po sezonie 2020. Termin na podpisanie nowego Porozumienia Concorde mija wraz z końcem sierpnia.

McLaren jako pierwszy podpisał nowe Porozumienie Concorde, na mocy którego zobowiązuje się do pozostania w stawce Formuły 1 do końca sezonu 2025. Dyrektor generalny McLarena, Zac Brown, wyznał, że jest bardzo zadowolony z założeń nowej umowy:

Nowa umowa sprawia, że Formuła 1 wykonała kolejny ważny krok na drodze do zrównoważonej i silnej przyszłości. To właściwa oferta we właściwym czasie, zarówno dla sportu, właścicieli, zespołów, a przede wszystkim kibiców.

Bardziej sprawiedliwe warunki są lepsze dla wszystkich. Mamy równowagę w podziale dochodów i bardziej przejrzyste przepisy, ucinające partykularne interesy i stawiające sport na pierwszym miejscu.

Przeczytaj też: Hamilton? Schumacher czy Senna? Komputer ustalił, kto jest najszybszym kierowcą Formuły 1!

W ślady brytyjskiej ekipy poszły Ferrari i Williams. Według Louisa Camilleriego, dyrektora generalnego Ferrari, nowe Porozumienie Concorde wnosi do F1 stabilizację:

Cieszymy się, że ponownie podpisaliśmy się pod czymś, co popularnie nazywane jest Porozumieniem Concorde i będzie regulowało F1 przez najbliższe pięć lat. To ważny krok w kierunku zapewnienia stabilizacji i rozwoju tego sportu. Jesteśmy przekonani, że współpraca z FIA i Liberty Media może uczynić F1 jeszcze bardziej atrakcyjną i spektakularną, przy jednoczesnym zachowaniu technologicznego wyzwania.

Natomiast Claire Williams wyznała:

Nowe Porozumienie Concorde stanowi duży krok naprzód, zarówno dla F1, jak i Williamsa. Jako jeden z najdłużej zaangażowanych w ten sport zespołów, cieszymy się, iż dalsza przyszłość została potwierdzona.

Oczekujemy, że kolejna era będzie charakteryzowała się bardzie wyrównanymi i ekscytującymi wyścigami.

Przeczytaj też: Trzeci sezon produkcji Netflixa o Formule 1 potwierdzony!

Termin na podpisanie nowego Porozumienia Concorde mija 31 sierpnia. Jednak jeśli zespół zdecydował się podpisać umowę do wczoraj, mógł liczyć na otrzymanie pewnego bonusu finansowego.

AKTUALIZACJA: 

19 sierpnia 2020 roku poinformowano, że wszystkie 10 zespołów Formuły 1 podpisało nowe Porozumienie Concorde. To niezwykle ważna kwestia dla stabilności i przyszłości F1. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze