Karolina Chojnacka

Zamówił 100 tysięcy egzemplarzy Tesli i spytał o rabat. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał!

Hertz, globalna sieć wypożyczalni samochód, jeszcze cztery miesiące temu była bankrutem. Znaleźli się jednak inwestorzy, którzy zamierzają powrócić z marką na rynek i robią to w naprawdę imponującym stylu. Bo jak inaczej określić zamówienie firmy Hertz, która kupiła 100 tysięcy egzemplarzy Tesli Model 3?

Tesla Model 3 ma się pojawić we flocie wypożyczalni Hertz do końca 2022 roku. Do końca 2023 roku elektryki mają być oferowane przez wypożyczalnie w 100 państwach. Będzie te ogromne wyzwanie logistyczno-produkcyjne. Zainteresowanie Teslą Model 3 jest coraz większe, a wydajności produkcji nie da się zwiększyć z dnia na dzień, choć Tesla pracuje nad technologią jeszcze szybszego składania każdego egzemplarza.

Zazwyczaj takie gigantyczne, hurtowe zamówienia wiążą się z atrakcyjnym rabatem. Wypożyczalnie i firmy carsharingowe otrzymują niezwykle atrakcyjne oferty na floty pojazdów na wynajem. Ale nie z Teslą te numery. Na Twitterze Elon Musk napisał:

Dla jasności, samochody sprzedane sieci Hertz nie są rabatowane. Mają taka samą cena jak dla zwykłych klientów.

Ile zarobiła na tej transakcji Tesla? Nie do końca wiadomo, bo nie ujawniono kiedy Hertz złożył zamówienie. Przed weekendem ceny Tesli Model 3 wzrosły w USA z 42 tysięcy  (ok. 166,5 tysiąca złotych) do 44 tysięcy dolarów (ok. 174,5 tysiąca złotych).  Jeśli Hertz złożył zamówienie przed podwyżką, będzie musiał zapłacić Tesli rekordowe 4,2 miliarda dolarów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze