Karolina Chojnacka

Elon Musk zapowiedział, kiedy z drogi zniknie ostatni Diesel. Zgadzacie się z nim?

Samochody elektryczne stanowią zaledwie 1% obecnej floty aktywnych pojazdów. Mimo, że elektromobilność zyskuje coraz więcej zwolenników, to po drogach wciąż jeżdżą dwa miliardy samochodów z silnikami benzynowymi i typu Diesel. Ale to się kiedyś zmieni. Kiedy?

Podczas dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy Tesli ,Elon Musk zapowiedział, kiedy z drogi zniknie ostatni samochód z silnikiem typu Diesel. Co ciekawe, zdaniem Muska zastąpienie każdego samochodu z silnikiem spalinowym samochodem elektrycznym zajmie dużo więcej czasu, niż moglibyśmy się spodziewać.

Elon Musk powiedział, że nawet gdyby od dziś sprzedawać tylko samochody elektryczne, zastąpienie nimi wszystkich aut spalinowych zajęłoby 20 lat. Zdaniem szefa Tesli okres30-40 lat wydaje się być bardziej realistyczny.

Przyszłość motoryzacji jest elektryczna

Coraz więcej producentów samochodów zapowiada, że od 2025 czy 2030 roku będą sprzedawać wyłącznie samochody elektryczne. Jednak nie wszyscy kierowcy i nie wszystkie kraje są na to gotowe. Nikt nikogo siłą nie zmusi do przesiadki na samochód elektryczny, ale jeśli dalej będziesz chciał jeździć samochodem z silnikiem spalinowym, będziesz musiał kupić używany.

Przejście na elektromobilność wymaga czasu. Nawet Elon Musk to rozumie, twierdząc, że ostatni Diesel zjedzie z naszych dróg za około 40 lat. A wy? Jesteście gotowi na przesiadkę do elektryka?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze