Karolina Chojnacka

Elektryk rządzi w Europie. Diesel stacza się na samo dno

Jeśli uważasz, że samochody elektryczne jeszcze przez długie lata nie zdominują rynku w Europie, to prawdopodobnie jesteś w błędzie. We wrześniu 2021 roku doszło do przełomowego wydarzenia - elektryk był najchętniej kupowanym samochodem.

We wrześniu 2021 roku Tesla Model 3 była najchętniej kupowanym samochodem w Europie. I nie chodzi tylko o sprzedaż samochodów elektrycznych, ale samochodów w ogóle. 

Wyniki sprzedaży samochodów w Europie – wrzesień 2021

Z wynikiem 24 591 zarejestrowanych egzemplarzy, Tesla Model 3 zmiażdżyła konkurencję. Żaden inny model nie sprzedał się w liczbie 20 tysięcy sztuk.

Drugim najchętniej kupowanym samochodem we wrześniu było Renault Clio (18 264 egzemplarzy), a podium uzupełniła Dacia Sandero (17 988 egzemplarzy).

Wyniki sprzedaży samochodów w Europie - wrzesień 2021
Wyniki sprzedaży samochodów w Europie – wrzesień 2021, fot. Car Industry Analysis

Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie – wrzesień 2021

Wśród najchętniej kupowanych samochodów elektrycznych, Tesla zajmuje aż dwa pierwsze miejsca. Za królującą Teslą Model 3 sklasyfikowano Teslę Model Y (8 926 egzemplarzy). Na podium znalazł się także Volkswagen ID.3 (8 302 egzemplarzy).

Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie - wrzesień 2021
Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie – wrzesień 2021, fot. Car Industry Analysis

Diesel stacza się na dno

Ciekawie wygląda porównanie jednostek napędowych nowych samochodów. Największym szokiem jest dramatycznie słabnąca pozycja Diesla, którego we wrześniu wybrało zaledwie 17% klientów. Zelektryfikowane samochody miały udział w rynku na poziomie 23%. Europejczycy wciąż najchętniej wybierają jednak modele napędzane benzyną, choć widać tutaj stałą tendencję spadkową.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze