
Wojna w Ukrainie opóźni budowę dróg w Polsce. GDDKiA reaguje na kryzys
Z powodu wojny w Ukrainie dojdzie do opóźnień i przestojów w programie budowy dróg w Polsce.
Przed nami początek sezonu budowlanego i tym samym rozpoczęcie lub intensyfikacja prac na wszystkich inwestycjach. Jeden z powodu wojny w Ukrainie dojdzie do opóźnień w budowach dróg w Polsce. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, poinformowała, że wydłuża o miesiąc czas na składanie ofert w przetargach.
Bez możliwości racjonalnej wyceny materiałów i usług niezbędnych do realizacji inwestycji, wykonawcy nie mogą złożyć odpowiednio skalkulowanych ofert, a obecne wzrosty cen, dostępność pracowników, materiałów budowlanych i poszczególnych surowców, skłaniają GDDKiA do odpowiedzialnej reakcji:
Bez możliwości właściwego skalkulowania cen materiałów i usług niezbędnych do realizacji inwestycji, wykonawcy nie mogą złożyć profesjonalnych i rzetelnych ofert. Obecne wahania cen, problemy z dostępnością pracowników i produktów na budowach, będące efektem m.in. wyjątkowej sytuacji na Ukrainie, skłaniają nas do odpowiedzialnej reakcji.

Wykaz przetargów, w których terminy składania ofert zostaną przesunięte:
- rozbudowa DK22 na odcinku Królewo – granica woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego
- rozbudowa DK22 na odcinku Knybawa – Gnojewo
- S17 Zamość Wschód – Zamość Południe
- S17 Zamość Południe – Tomaszów Lubelski
- S17 Tomaszów Lubelski – Hrebenne
Jednocześnie GDDKiA podkreśla, że nie zamierza wstrzymywać realizacji nowych dróg i kolejne przetargi planuje ogłaszać według przyjętego harmonogramu.
Najnowsze
-
Płatne parkowanie a wzrost wypadków motocyklowych – to szokujące dane! Jak jeździć bezpieczniej?
Wydaje się, że przesiadka na jednoślad w mieście to same korzyści - dowiedz się, czy ma to sens i czy jesteś na to gotowy. -
Test BMW 120 – z potencjałem na przyjaciela
-
Nowy Volkswagen Touareg R – flagowy SUV z wtyczką i sportowym zacięciem
-
Foteliki samochodowe na każdą kieszeń: jak znaleźć bezpieczny model w dobrej cenie?
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart
Zostaw komentarz: