Wojna w Ukrainie opóźni remont autostrady A4. Kiedy ruszą prace?

Zaplanowany na początek marca remont odcinka autostrady A4 między Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim zostanie przesunięty. Jak poinformowała GDDKiA, powodem zmiany jest sytuacja w Ukrainie.

Remont opolskiego odcinka autostrady A4 rozpoczął się w 2013 roku. Do tej pory wyremontowano około 150 kilometrów jezdni z całego, liczącego ponad 170 kilometrów odcinka zarządzanego przez GDDKiA w Opolu. Do zakończenia prac na opolskim odcinku pozostało około 10 kilometrów jezdni południowej (kierunek na Katowice) oraz około 7 kilometrów jezdni północnej (kierunek na Wrocław).

Po przerwie zimowej prace miały zostać wznowione na początku marca. Tak się jednak nie stanie. Remont odcinka autostrady A4 między Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim zostanie przesunięty na koniec miesiąca. Jak poinformowała GDDKiA, powodem zmiany jest sytuacja w Ukrainie:

Zmiana terminu wznowienia prac remontowych ma związek z sytuacją w Ukrainie i potrzebą dostępu do drogi zarówno ze strony uchodźców, jak i wojsk przemieszczających się po kraju w ramach ćwiczeń Saber Strike 2022. Chodzi o zapewnienie pełnej przejezdności autostrady A4.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze