Wojna w Ukrainie. Elon Musk ułatwia pomoc humanitarną i oferuje bezpłatne ładowarki Tesla Supercharger

Tesla uruchomiła możliwość bezpłatnego uzupełniała energii w ładowarkach Supercharger znajdujących się przy granicy z Ukrainą. W ten sposób Elon Musk i jego firma ułatwiają niesienie pomocy humanitarnej uchodźcom wojennym.

Tesla uruchomiła możliwość bezpłatnego uzupełniała energii w ładowarkach Supercharger zlokalizowanych w pobliżu ukraińskiej granicy w Polsce, Słowacji i Węgrzech. Bezpłatne ładowanie ma stanowić wsparcie dla kierowców, którzy chcą pomóc i zorganizować transport ukraińskim uchodźcom wojennym.

Darmowa stacja ładowania Tesla Supercharger w Polsce znajduje się w okolicach Trzebowniska i trasy A4 z Krakowa do Lwowa.

Na stacji znajdują się cztery oddzielne stanowiska ładowania o mocy 120 kW. Wyposażono je w kable do ładowania Typ 2 oraz CCS 2. Mogą z nich korzystać samochody elektryczne różnych marek, nie tylko Tesle.

Pozostałe trzy darmowe stacje Tesla Supercharger są w Koszycach (Słowacja) oraz Miskolcu i Debreczynie (Węgry).

Nie tylko Tesla… Elon Musk pomaga ofiarom wojny w Ukrainie

Tesla to nie jedyna firma należąca do Elona Muska, która pomaga ofiarom wojny w Ukrainie. Wcześniej nad Ukrainę zostały skierowane satelity Starlink (to telekomunikacyjny system satelitarny, którego zadaniem jest dostarczanie łączności internetowej na całym świecie), które pozwalają walczącym mieszkańcom Ukrainy na bezprzewodowy dostęp do Internetu i komunikację ze światem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze