Quantcast

Wojna w Ukrainie. Google wyłącza dane o ruchu drogowym na Ukrainie w Google Maps

Google wyłącza informacje o ruchu drogowym w Ukrainie. Celem działań technologicznego giganta jest zwiększenie bezpieczeństwa ludności cywilnej.

Google poinformowało, że tymczasowo zostały wyłączone narzędzia Google Maps, które dostarczają na żywo informacje o warunkach drogowych w Ukrainie. Decyzja ta została podjęta po konsultacjach z władzami Ukrainy.

Jak poinformowało Google, tymczasowe wyłączenie niektórych narzędzi i funkcji Google Maps związane jest z tym, że Ukraina stoi w obliczu ataków ze strony rosyjskich sił inwazyjnych.

Za decyzją Google może stać fakt, że rosyjscy żołnierze zaczęli ostrzeliwać korytarze humanitarne, którymi z Ukrainy ewakuują się kobiety i dzieci. Iryna Wereszczuk, wicepremier Ukrainy ds. reintegracji terytoriów tymczasowo okupowanych, cytowana przez agencję Ukrinform, poinformowała, że w wyniku takich ostrzałów zostały ranne osoby cywilne:

Rosja ostrzeliwuje korytarze humanitarne, ignorując nasze prośby o umożliwienie ewakuacji kobiet, dzieci, sierot i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. W rezultacie tych działań ranni zostali cywile.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze