Wielkanoc 2022 na drogach. Pijani kierowcy wciąż straszą za kierownicą

W tegoroczne Święta Wielkanocne na polskich drogach doszło do 188 wypadków, w których zginęło 31 osób, a 210 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1265 pijanych kierowców.

W ciągu czterech dni, od piątku 15 kwietnia do poniedziałku 18 kwietnia, policja prowadziła wzmożone działania na drogach w związku z długim świątecznym weekendem. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze sprawdzali między innymi trzeźwość kierowców, prędkość z jaką poruszały się samochody, a także badali stan techniczny maszyn i sposób przewożenia dzieci. Do służby skierowano rekordową w ostatnich latach liczbę policjantów pionu ruchu drogowego – było to niemal 4,2 tysiąca funkcjonariuszy każdej doby.

Wielkanoc 2022 na drogach. Policja podsumowała świąteczny weekend

W tegoroczne Święta Wielkanocne na polskich drogach doszło do 188 wypadków, w których zginęło 31 osób, a 210 zostało rannych. Najtragiczniejszym dniem był poniedziałek, kiedy na drogach zginęło 14 osób.

Niestety, problemem na polskich drogach wciąż są kierowcy na „podwójnym gazie”. W świąteczny weekend policjanci zatrzymali 1265 pijanych kierowców. Część polskich kierowców za nic ma także ograniczenia prędkości. W weekend policjanci odnotowali 396 przypadków przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze