Karolina Chojnacka

W11 najlepszym Mercedesem, jakim ścigał się Hamilton

Lewis Hamilton uważa, że tegoroczny model bolidu Srebrnych Strzał, W11, jest najlepszym bolidem F1 skonstruowanym dotychczas przez Mercedesa.

Odkąd Lewis Hamilton przeszedł do Mercedesa w 2013 roku, zdobył pięć mistrzostw świata. Ekipa Srebrnych Strzał dominuje na torach nieprzerwanie od sezonu 2014. I nic nie zapowiada, by  to uległo zmianie. W dwóch pierwszych wyścigach sezonu 2020 Mercedes wygrał zarówno kwalifikacje, jak i wyścigi.

Przeczytaj też: GP Austrii: Bottas wygrywa pełen zwrotów akcji wyścig

                          GP Styrii: dominacja Hamiltona, porażka Ferrari

Jeżeli ktoś liczył, że Mercedes jednak nie zdominuje sezonu 2020, to zmartwią go niedawne słowa Lewisa Hamiltona. Sześciokrotny mistrz świata uważa, że tegoroczny model bolidu Srebrnych Strzał, W11, jest najlepszym bolidem F1 skonstruowanym dotychczas przez Mercedesa:

W przeszłości było kilka słabszych samochodów – Toto wspomniał, że jeden zachowywał się jak diva – jednak to tylko wyjątki. W11 jest z kolei najbardziej wyrafinowany. Naprawdę ciężko pracowaliśmy w zeszłym roku, jasno i precyzyjnie wybierając wady poprzedniego samochodu, które chcieliśmy poprawić.

Wszystko to wynika ze świetnej komunikacji między kierowcami i inżynierami. Doskonale rozumiemy technologię, której używamy. Z drugiej strony byliśmy jak dotychczas tylko na jednym torze. Nigdy nie jest łatwo wyciągnąć z samochodu wszystko co najlepsze na jednym okrążeniu. Jednak to zdecydowanie najlepszy bolid, jaki dotychczas mieliśmy.

Jakby na potwierdzenie tych słów, w pierwszym piątkowym treningu przed Grand Prix Węgier oba Mercedesy wykręciły najlepsze czasy, jadąc na… twardych oponach! Lewis Hamilton był szybszy o 0.527 s od trzeciego Sergio Péreza, który uzyskał swój czas na miękkiej mieszance.

W11 najlepszym Mercedesem, jakim ścigał się Hamilton

Przeczytaj też: Hamilton rozmawiał z kierowcami, którzy nie uklękli

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

To dlatego że przemalowali na czarno, od razu jakość wzrosła.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze