W jedną noc okradli trzy stacje paliw. Ich sposób działania był bardzo prosty

Rekordowo wysokie ceny paliw sprawiają, że w ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o kradzieżach na stacjach. Niedawno na Dolnym Śląsku doszło do serii kradzieży paliwa, za które odpowiedzialnych było dwóch mężczyzn.

Sposób działania złodziei był niezwykle prosty. Kierowca podjeżdżał pod dystrybutor, a pasażer wysiadał, tankował do pełna oraz do kanistrów. Następnie mężczyźni odjeżdżali bez płacenia. Jak udało się ustalić, tylko jednej nocy okradli trzy stacje paliw. 

Złodzieje mieli jednak pecha, bo bardzo szybko zostali namierzeni przez dolnośląskich policjantów. Po zatrzymaniu okazało się, że na sumieniu mieli znacznie więcej niż “tylko” kradzieże paliwa

Na jaw wyszło, że kierowca w przeszłości został ukarany sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Co więcej, w trakcie kontroli miał przy sobie metamfetaminę.

Podejrzani usłyszeli po trzy zarzuty dotyczące kradzieży paliwa na stacjach i spowodowania strat w wysokości ponad 2 tysięcy złotych. Kierowca dodatkowo odpowie za dwie wcześniejsze kradzieże, które powiązano z jego osobą, sześciokrotne złamanie zakazu prowadzenia pojazdów, posiadanie środków odurzających oraz poruszanie się nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu samochodem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze