Karolina Chojnacka

W czasie pandemii samochód nie służy tylko do jazdy. To mobilne centrum rozrywki

Pandemia koronawirusa wszystkim daje się we znaki. Zamknięci w domach i mieszkaniach w pewnym momencie mamy już dość naszych „czterech ścian”. Wtedy wybawieniem okazuje się samochód.

W trakcie lockdownu  4 na 10 osób używa swojego samochodu jako miejsca do pracy, wypoczynku czy oglądania telewizji, wynika z badania przeprowadzonego przez markę Peugeot w Wielkiej Brytanii.

W pandemii  samochody nie służą nam już tylko do przemieszczania się punktu A do punktu B. Przyjęły na siebie nowe role, od zapewniania relaksującego schronienia po pełnienie funkcji zdalnej przestrzeni biurowej. I wywiązują się z nich znakomicie!

Przeczytaj też: Z czym kojarzą nam się popularne marki samochodów?

Brytyjczycy chętnie wykorzystywali samochód jako dodatkową przestrzeń do pracy, miejsce do wypoczynku, a nawet do nadrobienia zaległości w programach telewizyjnych podczas pandemii. Można chyba jednak założyć, że w innych krajach sytuacja jest podobna.

W czasie pandemii samochód nie służy tylko do jazdy. To mobilne centrum rozrywki

Na pytanie, jakie czynności wykonywali kierowcy w swoich samochodach, ponad połowa odpowiedziała, że ​​znalazła spokojne miejsce na relaks z dala od innych, podczas gdy dla 47% samochód stał się miejscem, w którym można było nadrobić zaległości w programach telewizyjnych, a 43% wykorzystywało swoje samochody jako miejsce do czytania książek. Jedna trzecia respondentów stwierdziła, że ​​wykorzystywała swój samochód jako miejsce pracy.

Przeczytaj też: Eco Driving, czyli jak jeździć ekologicznie? Siedem rad, które warto stosować

Co ciekawe, 37% badanych stwierdziło, że byliby bardziej skłoni do korzystania z samochodu w ten sposób, gdyby posiadali samochód elektryczny, nie emitujący spalin.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze