Volkswagen ID.5 trafi do sprzedaży później niż zakładano. Wszystko przez zakłócenia w dostawach z Ukrainy

Branża motoryzacyjna od dłuższego czasu boryka się z problemami związanymi z niedoborem półprzewodników, a teraz nakładają się na to jeszcze problemy między innymi z wiązkami elektrycznymi, które produkowane są głównie na Ukrainie. Producentem, który dotkliwie odczuwa skutki wojny w Ukrainie jest Volkswagen.

Volkswagen ID.5 miał trafić do salonów niemieckiego producenta w kwietniu. Tak się jednak nie stanie i sprzedaż elektryka rozpocznie się z miesięcznym opóźnieniem. Wszystkiemu winne są zakłócenia w dostawach z Ukrainy.

Agencja Reuters, powołując się na doniesienia rzecznika prasowego koncernu, informuje, że Volkswagen ID.5 pojawi się w salonach na początku maja. Z kolei portal Automobilwoche twierdzi, że zgodnie z nowym planem, sprzedaż ID.5 ruszy 6 maja 2022 roku.

Volkswagen był zmuszony przełożyć debiut ID.5 w salonach z powodu zakłóceń w produkcji, spowodowanych brakiem lub opóźnieniami w dostawach wiązek elektrycznych z Ukrainy. Istnieje spore ryzyko, że Volkswagen nie zdołałby wyprodukować wszystkich egzemplarzy demonstracyjnych, które miały trafić do dealerów na dzień pierwotnie planowanej premiery.

Volkswagen ID.5 ma być produkowany w fabryce w niemieckim Zwickau. Fabryka obecnie wstrzymała produkcję, ale zamierza ją wznowić w ostatnim tygodniu marca.

Volkswagen ID.5 będzie sprzedawany z akumulatorem o pojemności 77 kWh, w trzech wersjach różniących się mocą silników. W ID.5 elektryczny silnik będzie umieszczony z tyłu, z kolei ID.5 GTX będzie miał dwa motory elektryczne – jeden z przodu i drugi z tyłu – o łącznej mocy 299 KM i napęd na cztery koła.  Odmiany jednosilnikowe, czyli z napędem na tył to: Pro o mocy 174 KM i Pro Performance o mocy 204 KM.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze