Karolina Chojnacka

Volkswagen ID.4 już w produkcji! Kiedy samochód będzie można kupić w Polsce?

Jako pierwszy wielki koncern samochodowy Volkswagen zobowiązał się do realizacji zasad sformułowanych w paryskim porozumieniu klimatycznym i postanowił stać się do 2050 roku przedsiębiorstwem całkowicie neutralnym od względem emisji CO2. Elementem przyczyniającym się do realizacji tego celu są auta z rodziny ID., rozpoczynające epokę elektromobilności.

Rodzina modeli ID. powiększa się – właśnie rozpoczęła się seryjna produkcja ID.4, pierwszego SUV-a Volkswagena wyposażonego wyłącznie w elektryczny napęd. ID.4, podobnie jak ID.3, jest produkowany i dostarczany klientom jako auto neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

To kolejny krok Volkswagena w drodze ku elektromobilności – tym razem w  segmencie kompaktowych SUV-ów. 

Przeczytaj też: Volkswagen ID.4 – nowy elektryczny SUV. Pierwsze informacje

Modele ID. należą do całkowicie nowej rodziny aut Volkswagena wyposażanych wyłącznie w napęd elektryczny. Po ID.3 i ID.4 pojawią się kolejne hatchbacki i SUV-y, a także elektryczny Volkswagen Bus, czyli legendarny Bulli. Wszystkie skonstruowano na modułowej platformie MEB przeznaczonej do budowy aut elektrycznych. Samochody bazujące na platformie MEB wyróżniają się dużym zasięgiem i przestronnym wnętrzem, mają wiele cyfrowych funkcji, a ich akumulatory można zasilać w procesie tzw. szybkiego ładowania.

Szef marki, Ralf Brandstätter, stwierdził:

ID.4 to bardzo obiecujący model. ID.4 poszerza ofertę Volkswagena w zakresie aut elektrycznych w największym na świecie segmencie, czyli w klasie kompaktowych SUV-ów.

ID.4 jest jednak nie tylko pierwszym elektrycznym SUV-em Volkswagena. ID.4. będzie też pierwszym globalnym autem produkowanym i sprzedawanym nie tylko w Europie, lecz również w Chinach i USA.

Volkswagen ID.4 już w produkcji! Kiedy samochód będzie można kupić w Polsce?

Przeczytaj też: Volkswagen największym producentem…

Jeszcze w tym roku produkcja samochodu rozpocznie się w Chinach, a w 2022 roku także w Ameryce Północnej.

Światowa premiera ID.4 odbędzie się pod koniec września, a auto zostanie wprowadzone do sprzedaży w Polsce w przyszłym roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze