Volkswagen największym producentem…

...kiełbasek na świecie. Niemiecki koncern poza tym, że zalicza się do czołówki pod względem produkcji samochodów, to jeszcze jest poważnym graczem na rynku gastronomicznym.

Co ciekawe, Volkswagen w zeszłym roku wyprodukował więcej kiełbasek niż samochodów. W ramach grupy Volkswagen z taśm produkcyjnych w 2015 zjechało 5,82 miliona samochodów. w tym samym czasie niemiecka firma wyprodukowała 7,2 milionów kiełbasek przeznaczonych do znanego niemieckiego dania o nazwie „currywurst”.

Mało kto o tym wie, ale produkcja wędlin ruszyła w 1973 roku w ramach specjalnie uruchomionej rzeźni przy głównej fabryce koncernu. Produkowane tam kiełbaski charakterystyczny smak zawdzięczają drewnu bukowemu, specjalnemu keczupowi o smaku curry, a także bardzo ostremu sosowi „Niebo i Piekło”.

Co ciekawe, w zeszłym roku odnotowano sprzedaż kiełbasek wyższą o milion. Połączono to z wybuchem skandalu „Dieselgate”. Niestety afera nie odbiła się pozytywnie na sprzedaży samochodów, która była najgorsza od 2002 roku.

Najnowsze

Dostajesz mandaty? Zapłacisz drożej za OC

Firmy ubezpieczeniowe nie mają łatwo. Segment polis komunikacyjnych nie jest rentowny, dlatego towarzystwa szukają oszczędności oraz możliwości zarobku. Pojawiły się pomysły by piraci drogowi płacili wyższe składki.

Kilka dni temu przedstawiciele firm ubezpieczeniowych uczestniczyli w debacie zorganizowanej przez PAP, a poświęconej rynkowi ubezpieczeń komunikacyjnych. Sytuacja towarzystw nie jest łatwa, segment polis komunikacyjnych nie przynosi odpowiedniej rentowności. 

Dlatego firmy liczą na pomoc. Zmiany ma przynieść wdrożenie nowego systemu CEPiK, który pozwoli na automatyzację w przekazywaniu informacji na temat kierowców i pojazdów. Firmy ubezpieczeniowe liczą, że dzięki tym zmianom będą mogły łatwiej szacować ryzyko i dostosowywać wysokość składek do potencjalnej szkodliwości. Jak łatwo się domyślić firmy szukają sposobów i uzasadnienia dla podniesienia cen swoich produktów. 

Powołują się przy tym na rynek amerykański czy skandynawski, gdzie firmy ubezpieczeniowe mają dostęp do danych o mandatach czy przeglądach samochodów. Daje to możliwość lepszej oceny ryzyka, a tym samym „ukarania” kierowcy wyższą składką.

Założenie jest proste. Jeżeli kierowca popełnia wykroczenia i dostaje mandaty, to dla ubezpieczyciela jest większym „ryzykiem”. Dostęp do takich informacji z pewnością przyda się firmom. Polska Izba Ubezpieczeń argumentuje, że dostęp do takich zmian miałby wpływ na bezpieczeństwo na drogach. W jaki sposób? Tego nie wiemy.

Najnowsze

Edyta Klim

Prescott Trail Riders (video)

Prescott Trail Riders (PTR) to organizacja non-profit, która korzysta z toru off-road wytyczonego na farmie w zachodniej Yavapai County.

Roczne członkowstwo w PTR kosztuje jedynie 20 dolarów. Organizacja istnieje dopiero rok, ale już gromadzi ponad 100 członków. Obecnie Prescott Trail Riders stara się o stworzenie drugiego, dłuższego toru do jazdy na wytrzymałość.

Zobaczcie jak radzą sobie tam motocyklistki:

To klub dla każdego, także dla całych rodzin i często zdarza się tak, że starsze panie wracają tam po latach do swojej, motocyklowej pasji, wraz ze swoimi dziećmi, a nawet wnukami. Bardzo nam się podoba taka inicjatywa!

 

Najnowsze

Ferrari „Wilka z Wall Street” na sprzedaż

W produkcji Martina Scorcese wykorzystano prawdziwą historię. Występował tam również samochód należący do samego Jordana Belforta. Białe Ferrari Testarossa zostało właśnie wystawione na sprzedaż.

Zanim tytułowy bohater trafił na długie lata do więzienia za swoje uczynki, posiadał całkiem niezłą flotę samochodów. Wśród nich znalazło się białe Ferrari Testarossa. Auto trafi niebawem pod młotek na aukcji w Monako.

Dzięki nietypowemu kolorowi nadwozia, samochód przypomina egzemplarz, który brał udział w innej produkcji filmowej, Miami Vice. Auto znajdowało się do tej pory w rękach dwóch entuzjastów motoryzacji, którzy jeździli nim w USA. Auto posiada również homologację potrzebną do poruszania się w Europie. Jego przebieg to prawie 13 tys. km, a więc niewiele jak na jego wiek. Auto zostało wyprodukowane w 1991 roku.

Auto jest w perfekcyjnym stanie, posiada książkę serwisową, instrukcję obsługi, portfel, a także oryginalny zestaw bagaży. Wnętrze obszyte jest kremową i brązową skórą.

Nie znamy jeszcze ceny tego samochodu, ponieważ trafi ono na aukcję. Egzemplarz Testarossy, który występował w Miami Vice został niedawno wystawiony na sprzedaż za 1,2 mln dolarów. Przypuszczamy, że ten egzemplarz osiągnie podobną cenę.

Najnowsze

Miniaturowa Tesla S dla dziecka

Rynek samochodów-zabawek dla dzieci cały czas rośnie. Właśnie jedna z firm zaprezentowała miniaturowy model Tesla S napędzany silnikiem elektrycznym.

Firma Radio Flyer zaprezentowała niedawno swój najnowszy produkt. Jest to miniaturowa edycja Tesli S, która idealnie sprawdzi się jako prezent dla dziecka. Podobnie jak pełnowymiarowy oryginał, samochód jest napędzany silnikiem elektrycznym. Rodzice będą nawet mogli wybrać pojemność baterii. Wersja podstawowa oferuje akumulator litowo-jonowy o pojemności 140 Wh. Za dopłatą dodatkowych 50 dolarów będzie można zamontować akumulator 190Wh, który zapewni lepszy zasięg. 

Miniaturowy samochód wygląda identycznie jak oryginał. Auto napędzane silnikiem elektrycznym posiada reflektory oraz odtwarzacz muzyki. Jest dostępne w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim oraz srebrnym. Rodzice mogą regulować prędkość maksymalną tej maszyny. Do wyboru mają 5 lub 10 km/h. 

Podstawowa wersja Tesli S dla dzieci kosztuje od 499 dolarów. Najbogatsza wersja to koszt 804 dolarów. Dostawa pierwszych egzemplarzy rozpocznie się w maju. 

Producent informuje, że samochód jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat ważących maksymalnie 31 kg. 

 

Najnowsze