Valerie Thompson – nowy rekord prędkości na motocyklu!

Valerie Thompson - jedna z najszybszych kierowców wyścigowych BMW powraca do rywalizacji o bicie rekordu prędkości na motocyklu na imprezie Texas Mile na swoim BMW S1000 RR.

Valerie Thompson chce pobić nowy rekord prędkości na motocyklu!
fot. BMW

Uzależnieni od prędkości są już prawie gotowi do nowego sezonu sportów motorowych, gdy zajmą się poprawianiem swoich najlepszych czasów i biciem rekordów na szeregu superszybkich maszyn.

Niebawem Valerie będzie brała udział w niecodziennym rekordzie – szwajcarski stunter, Jürg Schläfli, znany jako „Indi200” i Valerie postanowili osiągnąć nowy rekord prędkości na lądzie, tym razem przy udziale rolek – czytaj o tym tu.

Valerie Thompson – pięciokrotna rekordzistka prędkości na lądzie przyjeżdża ze Scottsdale w Arizonie do Beeville w Teksasie na swoje pierwsze zawody w sezonie 2014 – Texas Mile, które odbędą się w dniach 21-23 marca. Thompson ustaliła swój najlepszy wynik na poziomie 212 mph (339 km/h) podczas zeszłorocznej imprezy na swym rekordowym BMW RR.

O kobiecie, która wykonała najdłuższy skok na motocykluczytaj tu.

O kobiecie, która pobiła kobiecy rekord prędkości na lądzie sprzed 48 latczytaj tu

 

Odbywający się co dwa lata Festiwal Motorsportu został stworzony dla entuzjastów szybkich pojazdów i gromadzi motocykle, szybkie samochody dopuszczone do ruchu, auta wyścigowe oraz z szybkich rajdów terenowych. Texas Mile szybko urósł od swojej inauguracyjnej imprezy w październiku 2003 r. Uczestnicy przybywają z terenu USA, Kanady i Meksyku, by sprawdzić siebie i swój zmotoryzowany sprzęt na najszybszym i będącym największym wyzwaniem jednomilowym torze na świecie.

Valerie Thompson na BMW S1000 RR
fot. BMW

„Przekroczenie mojego zeszłorocznego rekordu prędkości 212 mph nie będzie łatwym zadaniem, ale ufam całej tej pracy, którą wykonaliśmy poza sezonem, by uczynić BMW jeszcze szybszym” – mówi Valerie. „Niektóre z ulepszeń i modyfikacji, które zrobiliśmy to montaż wyścigowego układu wydechowego Akrapovica, wyścigowej deski rozdzielczej LED alpha Race i rejestratora danych, dostarczonych przez HP Race Parts. Przetestujemy też po raz pierwszy uszlachetniacz paliwa Magic Bullet Fuel.

„W zeszłym roku rywalizowałam na Texas Mile po raz pierwszy i daliśmy z siebie naprawdę dużo mocy. Kocham ścigać się tutaj, to wspaniały tor wyścigowy oraz wyjątkowa, gładko przebiegająca impreza dla tych, których upaja prędkość.” – kontynuuje Thompson. „Pogoda niemal idealna, z temperaturami w środku dnia około 25 stopni i żadnego deszczu według prognoz, więc trzymam skrzyżowane palce, żeby nie zauroczyć…”

„Obok pracy nad rozwojem mojego BMW tej zimy, zajmowałam się poszukiwaniem nowych sponsorów, co zawsze jest pełnoetatowym zajęciem dla właściciela niezależnego zespołu. Jestem zachwycona, że BMW Motorrad HP Parts oraz CTEK zwiększyli swoje wsparcie dla VTR na cały sezon 2014. Uczestniczymy także w programie sponsorskim Magic Bullet Advancet Fuel Treatment, Akrapovic, Speed-Way Shelters i alpha Racing.”

Valerie jest dzierży pięciokrotny rekord prędkości na lądzie i jest pełnoprawnym członkiem BUB Speed Trials 201 MPH Club, Mojave Magnum 200 MPH Club oraz Texas Mile 200 MPH Club.

Valerie Thompson na BMW S1000 RR
fot. BMW

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze