Valerie Thompson pociągnie za BMW S1000RR rolkarza – film

Gość na rolkach ciągnięty z prędkością 320 km/h za motocyklem BMW S1000 RR, prowadzonym przez pięciokrotną rekordzistkę prędkości na lądzie - Valerie Thompson. Czy może być coś... bardziej zwariowanego?

Wyobraź sobie, że zakładasz rolki i jedziesz (a dokładnie ciągnie cię za sobą) z prędkością 200 mil na godzinę, czyli 320 km/h motocykl BMW S1000 RR, prowadzony przed pięciokrotną rekordzistkę prędkości na lądzie, Valerie Thompson (czytaj o niej tutaj)- najszybszą kobietą świata na jednośladzie. Szwajcarski stunter, Jürg Schläfli, znany jako „Indi200” i Valerie postanowili osiągnąć nowy rekord prędkości na lądzie, tym razem przy udziale rolek. Bicie rekordu, już we wrześniu.

Jürg Schläfli jest doświadczonym stunterem, który od 16 lat praktykuje szybkie rolkarstwo. Na koncie ma 14 rekordów. Do tej pory był ciągnięty przez samochód z prędkością 186 mil na godzinę, a jego rekord jazdy za motocyklem to 174 mph, czyli 278 km/h. Ale Jürg Schläfli jest ambitnym zawodnikiem i chce podjąć kolejne wyzwanie, tym razem w towarzystwie szybkiej kobiety. Czy uda im się złamać barierę magicznych 200 mil na godzinę?

Valerie kocha prędkość i nie raz pokazała, że potrafi się rozpędzić do granic możliwości. Wydaje się, że ona i szwajcarski rekordzista, są idealną parą do bicia tego typu rekordów.

Ten sport niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo jak np. zawodność sprzętu czy błąd kierowcy. Z tego powodu i aby ulepszyć swoją technikę, Valerie i Jürg spędzą ze sobą bardzo dużo czasu, poznając się, testując sprzęt i przygotowując się na każdą ewentualność.

Jürg Schläfli na rolkach ciągnięty z prędkością 320 km/h za motocyklem BMW S1000 RR, prowadzonym przez pięciokrotną rekordzistkę prędkości na lądzie – Valerie Thompson.
fot. BMW

– Oczywiste jest, że RR to bardzo szybki motocykl, a w szczególności model specjalnie przygotowany i zmodyfikowany na potrzeby bicie lądowych rekordów – mówi Valerie.  – Jürg musi mieć pewny uchwyt, więc dodaliśmy taki stabilny, mocny uchwyt w ogonowej części naszego BMW. Będziemy eksperymentować z uchwytami w ciągu nadchodzących miesięcy, bo prawdopodobnie po każdym treningu Jürg będzie szybszy. Poza tym pracujemy nad specjalnym systemem komunikacji między kierowcą a pasażerem w połączeniu z innowacyjnym komunikatorem UCLEAR, montowanym w kasku.

Dla Jürga będzie to ogromny wysiłek fizyczny – będzie musiał się mocno trzymać za pędzącym motocyklem, który startuje od zerowej prędkości i bardzo szybko dobija do setki a potem czeka ta magiczna granica dwustu mil na godzinę. A on na nogach będzie miał rolki. Radzenie sobie ze stresem, wysiłkiem fizycznym, oporem powietrza, hamowaniem wymaga od zawodnika, który stara się zdobyć Rekord Guinessa, niezwykłej wręcz siły, energii, koncentracji. Ale Valerie musi być tak samo skupiona na zadaniu. Musi być bardzo dobrze przygotowana i w świetnej fizycznej formie.

Valerie Thompson (czytaj o niej tutaj)- najszybsza kobieta świata na jednośladzie.
fot. BMW

Rolki Jürga nie są zwykłymi rolkami ze sklepowej półki. Podobnie jak motocykl zostały zmodyfikowane pod kątem prędkości, z jaką będzie się poruszał zawodnik i jak będą obciążone. Buty zostały wykonane z włókna węglowego i są nieco krótsze niż długość stopy Jürga. Kółka rolek mają łożyska ceramiczne, które pozwalają na ponad 100 000 obrotów na minutę przy prędkości 160 mph (250 km/h) bez przegrzewania się. Jürg ma do dyspozycji także różnorodne kółka, które dopasowują się do różnego rodzaju podłoża.

– Pod koniec stycznia ukończyliśmy pierwszy test, podczas którego eksperymentowaliśmy z prędkością do ok. 130 mil na godzinę (200 km/h) na terenie Wild Horse Motorsports Park w Phoenix. Jeśli chodzi o przygotowanie to ja chodzę na siłownię i cały czas testuję nasze BMW RR. Skupiam się na szybkim i płynnym wdrażaniu procedur, aby osiągnąć prędkość powyżej 200 mph. Poza tym oboje z Jürgiem jeździmy po Stanach promując przygotowania do naszego wyczynu – bierzemy udział w pokazach, wystawach i innych wydarzeniach – mówi Valerie.

Życzymy im sukcesu!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze