Uciekał przed policją, taranował radiowóz i nie chciał wypuścić przerażonej pasażerki!

Zatrzymanemu kierowcy postawiono szereg zarzutów, w tym kierowanie pojazdem pomimo aktywnego zakazu, narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia funkcjonariusza, a także pozbawienie wolności pasażerki i narażenie jej na utratę życia lub zdrowia.

Policjant ze Świebodzina zauważył podczas patrolu dobrze mu znanego 27-latka, który kierował Audi mimo zakazu prowadzenia pojazdów. Osobówka jechała bardzo szybko, więc policjant włączył sygnały świetlne i dźwiękowe, żeby zatrzymać kierującego do kontroli. Ten zignorował je i kontynuował jazdę. Kiedy w pobliżu pojawiły się wezwane na pomoc patrole, zaczął uciekać.

Młody kierowca pod wpływem narkotyków wjechał w radiowóz

Podczas jazdy łamał wszelkie przepisy, często zmieniał pasy ruchu, ignorował wysepki i podwójne linie ciągłe. Kierujący stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Miejscami pościg prowadzony był z prędkością ponad 200 km/h! Kiedy jeden z radiowozów zrównał się z Audi, kierujący gwałtownie zjechał w jego stronę radiowozu i usiłował zepchnąć go z jezdni.

Uciekała przed policją jadąc pod prąd, ale najdziwniejszy był moment zatrzymania

Pościg dotarł aż do sąsiedniej gminy, w rejon Sulechowa, gdzie ze wsparciem ruszyli miejscowi funkcjonariusze. Mężczyzna, w pewnym momencie widząc, że nie uda mu się uciec, próbował wjechać do miasta. W trakcie manewru uderzył jednak w znak umieszczony na wysepce drogowej. Następnie kierujący porzucił pojazd i próbował uciekać pieszo. Policjanci szybko go dogonili i obezwładnili.

Jak się okazało, pasażerka pojazdu od początku chciała, aby 27-letni kierujący zatrzymał się i ją wypuścił, ponieważ była przerażona, tym jak jechał i jak się zachowywał. W trakcie ucieczki przed policją mężczyźnie nie było raczej w głowie zatrzymywanie się i wysadzanie pasażerki, ale uniemożliwienie jej opuszczenia pojazdu i narażenie jej, także zostało dopisane do listy zarzutów. Ponadto w trakcie jazdy wyrzucił on z pojazdu dokumenty należące do kobiety.

Kilkukilometrowy pościg za kierowcą Volvo. Miał sporo na sumieniu

27-latek odpowie także za stworzenia zagrożenia życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu funkcjonariusza oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie, sąd zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze