Młody kierowca pod wpływem narkotyków wjechał w radiowóz

Wyjątkowo nieodpowiedzialnego 19-latka zatrzymała ostatnio policja z województwa lubuskiego. Funkcjonariusze nie zwróciliby na niego nawet uwagi, ale on na ich widok nie zachował zimnej krwi.

Policjanci z żarskiej drogówki zauważyli podczas patrolu Audi, którego kierowca przejeżdżając obok radiowozu, gwałtownie przyspieszył. To zachowanie zawróciło uwagę funkcjonariuszy, którzy postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ale mężczyzna ponownie przyspieszył, rozpoczynając ucieczkę.

Widowiskowy pościg policji za dilerami narkotyków

Kierowca Audi uciekając ulicami Żar popełniał liczne wykroczenia drogowe. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz nie stosował się do znaków drogowych. Jego  ucieczka zakończyła się po zderzeniu z oznakowanym radiowozem, który włączył się do działań ustawiając blokadę. Policjanci zatrzymali uciekiniera, nim zdążył wysiąść z samochodu.

Pijany uszkodził swoje auto na oczach policji

Zachowanie 19-latka wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków. Przeprowadzony test dał wynik pozytywny i wskazał metamfetaminę. Do dalszych badań laboratoryjnych pobrana została od mężczyzny krew. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanym narkotyki – również metamfetaminę. Jak się okazało mieszkaniec województwa ślaskiego nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie czekał na dalsze czynności.

Kierowca pod wpływem narkotyków przefrunął przez skrzyżowanie i zniszczył sygnalizację świetlną

Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenia drogowe odpowie teraz przed sądem. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji odurzających grozi do 2 lat więzienia, a ucieczka przed policją może oznaczać nawet 5 lat odsiadki.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Debil

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze