Karolina Chojnacka

Toyota Aygo X – nadjeżdża mały crossover. Znamy datę premiery!

Toyota zapowiada wprowadzenie do sprzedaży Aygo X, nowego crossovera segmentu A. W przeciwieństwie do poprzednika, będzie to w pełni samodzielna konstrukcja o zupełnie innym charakterze.

Aygo X, to nowy miejski crossover segmentu A od Toyoty, który już wkrótce wyjedzie na drogi. „X” w nazwie auta to zarówno symbol „cross” oznaczający crossovera, jak i nawiązanie do znaku X wkomponowanego w przedni pas AYGO aktualnej, drugiej generacji.

Toyota Aygo X
Toyota Aygo X, fot. materiały prasowe / Toyota

Aygo X zostało zapowiedziane przez koncept Prologue pokazany na początku 2021 roku. Teraz doczeka się wersji produkcyjnej, która zgodnie z zapowiedzią Toyoty, ma zadebiutować w listopadzie.

Aygo X został zaprojektowany na platformie GA-B w architekturze TNGA – tej samej, którą wykorzystano w nowym Yarisie. Oznacza to, że samochód prawdopodobnie będzie większy niż jego poprzednik. Pod maską Aygo X ma znaleźć się wolnossący, 3-cylindrowy benzyniak, choć szczegóły techniczne na razie pozostają tajemnicą.

Co warte podkreślenia, Aygo X nie będzie miało zbyt wielu rywali w wymierającym powoli segmencie A. Pytanie tylko czy cena pozostanie równie atrakcyjna jak dotychczas, bo to głównie ona przyciągała klientów do salonów Toyoty.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze