Tom Cruise zagra legendarnego kierowcę

Carroll Shelby był znanym amerykańskim kierowcą wyścigowym i konstruktorem samochodów. Zmarł w maju 2012 roku. Właśnie trwają prace nad filmem  pod roboczym tytułem 'Go Like Hell' a w rolę legendarnego zawodnika ma się wcielić Tom Cruise.

Film bazuje na książce pt. „Go Like Hell: Ford, Ferrari and their Battle For Speed and Glory at Le Mans” autorstwa A.J. Baime, który jest jednym z dziennikarzy magazynu Playboy (napisał też książkę na podstawie wywiadów-rzeka ze słynnymi kierowcami: Lloyd’em Ruby, Mario Andretti’m i właśnie Carroll’u Shelby’m).

Zarówno książka jak i film skupiają się na rywalizacji dwóch załóg – Forda i Ferrari w 24-godzinnym wyścigu na torze Le Mans, we Francji, znanym szerzej jako 24h Le Mans. Carroll Shelby zwyciężył tam w 1959 roku.

Michael Mann i Brad Pitt również byli rozważani jak odtwórcy roli Carrola Shelby, ale Tom Cruise został uznany za bardziej odpowiednią osobę – w 1990 roku wystapił w innym filmie o wyścigach samochodowych – „Days Of Thunder”, czyli „Szybki jak błyskawica”.

„Go Like Hell” z Tomem Cruisem zobaczymy w 2015 roku.

Przypominamy, że w polskich kinach od 8 listopada można zobaczyć ostatni hit o walce Nikiego Laudy i Jamesa Hunta. Więcej o filmie Rush tutaj a trailer filmu zobaczysz tu. Absolutnie polecamy!

Wielbicielkom Ethana Hawke polecamy z kolei film Getaway, którego trailer zobaczysz tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze