Karolina Chojnacka

To najdziwniejsza terenówka na świecie i najbardziej luksusowy off-roader, jaki dziś zobaczysz

To dwumiejscowe, terenowe coupé z napędem elektrycznym, które ma stanowić zapowiedź tego, jak będą wyglądać podróże w przyszłości.

Mercedes-Benz złożył hołd projektantowi mody Virgilowi Ablohowi, prezentując Project Maybach, czyli pokazowy samochód Mercedes-Maybach.

Project Maybach x Virgil Abloh Concept
Project Maybach x Virgil Abloh Concept, fot. materiały prasowe / Mercedes

Luksusowa terenówka, która wygląda bardzo specyficzne to efekt współpracy Mercedesa z Virgilem Ablohem – erudytą, architektem, dyrektorem kreatywnym, projektantem mody i filantropem. Jako przykład możliwości przyszłościowego projektowania, stanowi on skromny wkład w ogromny dorobek artystyczny nieżyjącego projektanta, napędzanego zamiłowaniem do twórczych rozmów na temat luksusowego designu.

Zespół projektowy odpowiedzialny za stworzenie pojazdu dostał całkowicie dowolną rękę. Virgil Abloh we współpracy z Gordenem Wagenerem zinterpretowali luksusową tożsamość marki Mercedes-Maybach za pomocą nowego języka projektowania. Powstała niemal sześciometrowa, bardzo osobliwie wyglądająca terenówka.

Samochód prezentuje się nietypowo głównie za sprawą zewnętrznego orurowania, które przy okazji pełni rolę elementów nośnych. Specyficznie prezentuje się też okrągłe oświetlenie LED i podświetlana atrapa chłodnicy. Tuż nad nią znajdziemy półprzezroczystą maskę z panelami solarnymi pozwalającymi ładować akumulatory.

Project Maybach x Virgil Abloh Concept
Project Maybach x Virgil Abloh Concept, fot. materiały prasowe / Mercedes

To pokazowy koncept, który nie ma też szans na seryjną produkcję. Project Maybach x Virgil Abloh Concept pozostanie jedynie ciekawym eksponatem muzealnym i wyjątkową pamiątką po niedawno zmarłym projektancie mody.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze