Karolina Chojnacka

Concept Mercedes-Maybach EQS – zapowiedź w 100% elektrycznego modelu marki Maybach. Ile kilometrów przejedzie na jednym ładowaniu?

Czy tak wygląda luksus przyszłości? Mercedes-Maybach EQS SUV ma pojawić się na rynku w 2023 roku, a jego prototyp zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych IAA Mobility w Monachium stanowi konkretną zapowiedź pierwszego w pełni elektrycznego modelu seryjnego luksusowej marki.

Mercedes-Maybach EQS SUV definiuje luksus w erze elektromobilności i stanowi zwiastun pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a marki.

Concept Mercedes-Maybach EQS
Concept Mercedes-Maybach EQS, fot. materiały prasowe / Mercedes

Ten przedseryjny unikat nosi cechy charakterystyczne dla samochodów marki Maybach, jak „celownik” na masce czy dwubarwne lakierowanie nadwozia. Typowymi dla marki akcentami są też liczne chromowe aplikacje Bogato aplikowane chromowane elementy zdobią nie tylko wloty powietrza oraz dyfuzor z przodu i z tyłu, ale również szyby boczne. Potężna osłona chłodnicy służy tylko ozdobie. Światła LED mają w założeniu producenta imitować diamenty.

Concept Mercedes-Maybach EQS
Concept Mercedes-Maybach EQS, fot. materiały prasowe / Mercedes

Wnętrze modelu Concept Mercedes-Maybach EQS zostało stworzone całkowicie wirtualnie. W środku znajdziemy gigantyczny zestaw trzech ekranów o nazwie Hyperscreen, mnóstwo różowego złota, dwa indywidualne fotele zamiast tylnej kanapy, jak i… wazon na kwiaty.

Concept Mercedes-Maybach EQS

Na wyświetlaczu HD systemu informacyjno-rozrywkowego, w menu głównym przewidziano kafelek EQ, który będzie centralnym punktem dostępu do odpowiednich wskazań i ustawień, np. prądu ładowania, czasu wyjazdu czy przepływu energii.

Nie podano żadnych informacji na temat napędu, ale ponieważ samochód będzie oparty na podzespołach z limuzyny EQS, przewidujemy, że Mercedes-Maybach EQS SUV na jednym ładowaniu przejedzie ponad 600 kilometrów.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze