
The Grand Tour Sand Job – wiemy kiedy premiera nowego odcinka
Legendarne motoryzacyjne trio, czyli Clarkson, Hammond i May wyruszą na przedostatnią podróż w specjalnym odcinku. W The Grand Tour Sand Job mają odbyć "najdłuższą trasę w historii".
The Grand Tour to motoryzacyjne show prowadzone przez trzech kultowych dziennikarzy motoryzacyjnych – Jeremiego Clarksona, Richarda Hammond i Jamesa May’a. The Grand Tour Sand Job ma być jednym z dwóch ostatnich odcinków piątej serii, które zobaczymy w 2024 roku.
The Grand Tour Sand Job – kiedy premiera?
Kolejna motoryzacyjna wyprawa „trzech jeźdźców” ma odbyć na piaskach Sahary, gdzie prezenterzy przejadą dawną trasą rajdu Paryż-Dakar. Wyprawa ma prowadzić przez Mauretanię i Senegal, co wskazuje, że prezenterzy przejadą tylko drugą połowę trasy rajdu.
Oczywistym wyborem byłyby terenówki lub ciężarówki przystosowane do jazdy w trudnym terenie pustynnym, ale to nie w stylu The Grand Tour. Brytyjczycy wybrali do tego… sportowe roadstery. Jeremy Clarkson pojedzie Jaguarem F-Type S, Richard Hammond Astonem Martinem DB9 Volante, a James May usiądzie za kierownicą Maserati GranCabrio.
Oczywiście samochody zostały dostosowane do jazdy terenowej, aby lepiej mogły pokonywać pustynne tereny. W dalszej części podróży auta będą zapewne dalej modyfikowane.
Zgodnie z informacją, jaka pojawia się na zapowiedzi, najnowszy odcinek The Grand Tour Sand Job będzie miał swoją premierę 16 lutego.
Czy to już koniec The Grand Tour?
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią twórców, w tym roku możemy spodziewać się dwóch ostatnich odcinków kultowego motoryzacyjnego show. Informacje miał potwierdzić także Clarkson, który w rozmowie z The Times powiedział:
„To koniec. Recenzuję samochody dla telewizji od… 1989 roku. To trzydzieści cztery lata. Więc daję sobie jeszcze cały przyszły rok, a później nie zamierzam już do tego wracać…”.
Nie ma się co dziwić, formuła The Grand Tour nie odbiegała znacznie od starszego Top Geara, w którym jeszcze występowało znane trio. Jednak 20-letnia formuła znudziła widzów i popularność tego show spadła. Nie zmienia to faktu, że przez lata świetnie oglądało się zarówno Top Gear, jak i The Grand Tour. Trudno jednak wymyślić coś nowego.
Oprócz odcinka „Sand Job” jako ostatni pojawi się odcinek nakręcony w Zimbabwe. Data jego premiery jeszcze nie jest znana.
Najnowsze
-
Elektryk czy hybryda – co bardziej opłaca się w leasingu?
Coraz więcej firm i osób prywatnych zwraca uwagę na ekologię i koszty użytkowania aut. Rosnąca popularność napędów alternatywnych wypiera tradycyjne rozwiązania, ale rodzi pytanie: co w leasingu bardziej się opłaca – hybryda czy elektryk? -
Nocleg pod namiotem czy w kamperze? Porównanie opcji dla fanów motoryzacji
-
Test Peugeot 408 GT: masaż na trasie i pazury na ulicy
-
Test Ford Bronco Badlands – powrót legendy na bezdroża
-
Mercedes Vision V: gdzie podziała się motoryzacja, a pojawił się… 65-calowy telewizor?
Zostaw komentarz: