Ewa Kania

The Grand Tour zakończony! Wiemy, kiedy pojawi się pożegnalny odcinek

Trudno w to uwierzyć, ale to już naprawdę koniec. Legendarne motoryzacyjne trio kończy wspólne tworzenie programu The Grand Tour, który zostanie zakończony. To smutna wiadomość, szczególnie w kontekście zakończenia emisji Top Gear przez BBC.

Spis treści

To już koniec The Grand Tour

Jak informuje BBC, Clarkson, Hammond i May kończą niezwykły projekt, jakim był program The Grand Tour. Po kilku latach kręcenia go dla Amazona, legendarne motoryzacyjne trio zdecydowało o zakończeniu wspólnej pracy.

Nie znamy niestety powodów takiej decyzji. Można jedynie domyślać się, że prezenterzy po ponad 20 latach wspólnej pracy, uznali że formuła się wyczerpała. Poza tym są coraz starsi, więc może ich już nie bawić podróżowanie po świecie w sposób często wymagający znoszenia niewygód i walki z trudnymi warunkami oraz psującym się samochodem. Zresztą cały świat już zdążyli zwiedzić.

Kiedy emisja ostatniego odcinka The Grand Tour?

Premiera ostatniego odcinka The Grand Tour nie została jeszcze dokładnie określona. Wiemy jedynie, że będzie miał on premierę w 2024 roku. Zobaczymy w nim przygody Clarksona, Hammonda i Maya podczas wyprawy przez Zimbabwe.

Niedługo prawo jazdy stracisz w całej Europie. Wszystko przez TRAN i jednego Polaka

Jak powstał i jak zmieniał się The Grand Tour?

Historia The Grand Tour zaczęła się od skandalu w 2015 roku. Podczas kręcenia jednego z odcinków Top Gear, zmęczony całodniowymi zdjęciami i głodny Jeremy Clarkson, zaatakował jednego z producentów programu, ponieważ ten nie upewnił się, że kuchnia nadal będzie wydawała ciepłe posiłki, gdy dotrą do hotelu. Zwyzywał go i zamachnął się na niego pięścią. BBC która przez lata tolerowała wybryki Clarksona, zdecydowała się nie przedłużać mu kontraktu.

Razem z nim odeszli Richard Hammond i James May, aby kontynuować tworzenie programu motoryzacyjno-rozrywkowego. Zainteresowany takim formatem był Amazon i pod koniec 2016 roku został wyemitowany pierwszy odcinek programu The Grand Tour. Jego nazwa czyli „Wielka Podróż” odnosiła się nie tylko do wypraw w różne zakątki świata, ale także samej formuły programu, który nie miał stałego studia lecz namiot, przenoszony przy każdym odcinku w inny zakątek globu.

Sam program był właściwie kopią Top Gear z pogadankami w studio (tzn. w namiocie) pomiędzy kolejnymi segmentami. Mogliśmy zobaczyć tam wspólne perypetie całej trójki, test samochodu w wykonaniu jednego z prezenterów, a także komentarz na temat ostatnich wydarzeń ze świata motoryzacji. Formuła zmieniała się trochę z sezonu na sezon, aż w 2019 roku podjęto decyzję, aby zakończyć dotychczasowy format. Zamiast tego słynne trio skupiło się tylko na odcinkach specjalnych, czyli dalekich i długich wyprawach, rezygnując ze studia, testowania samochodów i całej reszty.

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze