Ewa Kania

Jeremy Clarkson wyjaśnia powód zakończenia The Grand Tour. Poprzednie spekulacje były błędne

Pogłoski o zakończeniu kręcenia The Grand Tour krążyły już na początku minionego roku i, niestety, zostały później potwierdzone. Okazuje się, że powody takiej decyzji były zgoła innego, niż początkowo przypuszczano, co przekazał niedawno Jeremy Clarkson.

Skandal wokół Clarksona i Meghan Markle

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi Clarkson wywołał prawdziwą burzę, kiedy 16 grudnia 2022 roku opublikował felieton w dzienniku The Sun, w którym napisał pod adresem Meghan Markle:

W nocy nie jestem w stanie spać, ponieważ leżę zgrzytając zębami i marząc o dniu, w którym ona jest zmuszona do paradowania nago po ulicach każdego miasta w Wielkiej Brytanii, podczas gdy tłumy skandują „Wstyd!” i rzucają w nią grudkami ekskrementów.

Nawiązanie do sceny z „Gry o Tron” było spowodowane dużą falą krytyki pod adresem żony księcia Harry’ego, którą oskarżano wtedy o rozbijanie rodziny królewskiej. Typowy dla Clarksona styl pisania tym razem nie został potraktowany jako metafora i nawiązanie do popkultury, tylko jego słowa potraktowano bardzo dosłownie. Dziennikarz później wyjaśnił i przeprosił za swoje słowa, ale niektóre media twierdziły, że Amazon zdecyduje się zwolnić Clarksona i zakończyć kręcenie The Grand Tour oraz Farmy Clarksona.

Jeremy Clarkson znów straci pracę przez własną głupotę? Amazon chce skasować The Grand Tour

Dlaczego The Grand Tour został zakończony?

Teraz już wiemy, że nic takiego się nie stało i Farma Clarksona nadal będzie realizowana. The Grand Tour znika jednak naprawdę i w tym roku zobaczymy jego dwa ostatnie odcinki. Pierwszy z nich ma się pojawić już w lutym.

Powód podjęcia takiej decyzji Clarkson wyjawił podczas ostatniego wywiadu dla The Times. Powiedział, że przede wszystkim „jest zbyt stary i gruby oraz brakuje mu już sił na realizowanie tak wycieńczającego programu”. Po drugie stwierdził, że ani on ani ekipa nie mają już pomysłów na nowe odcinki.

Trzeba pamiętać, że Clarkson, Hammond i May zrezygnowali z klasycznej formuły programu i nie testują już nowych samochodów ani nie rozmawiają o nowościach w studio, tylko skupili się na podróżowaniu po świecie. Robili to już 20 lat temu za czasów Top Gear, a ostatnie dwa sezony The Grand Tour skupiały się wyłącznie na tym. Słynne trio zjeździło w tym czasie właściwie cały świat.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze