Tesla warta więcej, niż Toyota! Chwilowo?

Zawirowania na rynku spowodowane koronawirusem spowodowały poważny kryzys, a także zaskakujące przetasowania i skoki cen akcji.

Toyota jest największym producentem samochodów na świecie, sprzedając ponad 10 mln samochodów rocznie. Tesla ledwie osiąga pół miliona. Tymczasem ceny akcji tej drugiej firmy zaczęły gwałtownie rosnąć od połowy 2019 roku i z poziomu niecałych 200 dolarów, dobiły do ponad 1000 dolarów w czerwcu tego roku! Nawet epidemia i związany z nią kryzys nie zatrzymały tej tendencji.

Tesla 3 zafundowała kierowcy nie lada niespodziankę… „Kierownica mi odpadła”!

Zdaniem analityków, tak dobrą sytuację Tesla zawdzięcza niesłabnącym sukcesem Modelu 3 i rosnącym zainteresowaniem Modelem Y, a więc autami w przystępnych cenach, porównywalnych ze spalinowymi konkurentami z segmentu premium (choć warto zauważyć, że Teslom zwykle wiele brakuje do jakości wykonania, cechującej szczególnie niemieckie marki). Do tego należy dodać ogromne zainteresowanie Cybertruckiem, który wciąż czeka na swój rynkowy debiut, ale firma po zaledwie 3 miesiącach od pierwszej prezentacji, zebrała około 500 tys. zamówień na tego elektrycznego pickupa.

Tesla Model 3 w wersji cabrio to potwornie droga i niezbyt przekonująca przeróbka

To wszystko sprawiło, że wycena Tesli osiągnęła w tym miesiącu 200 mld dolarów. Tymczasem Toyota, podobnie jak cała branża motoryzacyjna, zmaga się z kryzysem, który doprowadził do wyraźnego spadku cen jej akcji i wyceny koncernu na poziomie… 180 mld dolarów. Firma sprzedająca cztery auta elektryczne i planująca piąte, przebiła największego producenta na świecie! 

Obecnie wartość Tesli szacowana jest na 200 mld dolarów, a Toyoty na 176 mld dolarów. Nadal trudno uwierzyć, że te dwie firmy może dzielić tak niewiele.

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Tesla to niewypał a to tylko manipulowanie cenami akcji

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze