Tesla ma powody do zadowolenia. Padły kolejne rekordy sprzedaży

W 2021 roku, mimo kryzysu półprzewodników i pandemii koronawirusa, Tesla osiągnęła kolejne rekordy sprzedaży. W 2021 roku amerykański producent samochodów elektrycznych podwoił swoje wyniki i ma powody do zadowolenia.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Tesla sprzedała 936 000 samochodów, z czego aż 308 600 w ostatnim kwartale. To rekordowe wyniki.

Tak dobrych rezultatów nie spodziewali się nawet rynkowi analitycy. W porównaniu z 2020 rokiem, Tesla zanotowała 87% wzrost. Jak informuje Bloomberg, przewidywano, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2021 roku Tesla dostarczy około 260 tysięcy samochodów. Ostatecznie udało się uzyskać znacznie lepszy wynik.

Najważniejszymi rynkami zbytu dla Tesli wciąż pozostają Stany Zjednoczone i Chiny. Należy jednak zwrócić uwagę na rosnącą rolę amerykańskiego producenta także w Europie – Tesla Model 3 została najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na Starym Kontynencie. Z wynikiem 112 687 sztuk  elektryk Elona Muska zdeklasował Volkswagena ID.3 (62 467 sztuk) i Renault Zoe (60 362 sztuki).

Biorąc pod uwagę pasmo sprzedażowych sukcesów Tesli, trudno dziwić się opóźnieniom w premierach nowych modeli. Na co komu Cybertruck czy Roadster, gdy chętnych na istniejące propozycje jest tylu, że fabryki nie nadążają z produkcją.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze