Najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie w 2021 roku to… Odpowiedź ucieszy Elona Muska!

Elektromobilna rewolucja trwa w najlepsze! Po europejskich drogach z roku na rok jeździ coraz więcej samochodów „na prąd”. Jaki był najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie w 2021 roku?

Tesla Model 3 to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie w 2021 roku.

Jak donosi JATO Dynamics w okresie od stycznia do listopada 2021 roku Tesla sprzedała 112 687 egzemplarzy Modelu 3. Konkurencja była praktycznie bez szans, by dogonić firmę Elona Muska przez grudzień.

TOP3 najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych w Europie w 2021 roku

  1. Tesla Model 3 – 112 687 egzemplarzy
  2. Volkswagen ID.3 – 62 467 egzemplarzy
  3. Renault Zoe – 60 362 egzemplarzy

Tesla Model 3
Tesla Model 3

Dlaczego Tesla Model 3 jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym?

Tesla Model 3 jest najtańszą Teslą dostępną na rynku. Jej cena dopiero niedawno przekroczyła w Polsce 200 tysięcy złotych. Model Y, który miał dokonać prawdziwej rewolucji, jest dla wielu osób zbyt drogi – w najtańszej wersji kosztuje niemal 300 tysięcy złotych. Dlatego dla kierowców, którzy ulegli magii Elona Muska i Tesli, wybór jest oczywisty. I nie przeszkadza im, że to stary model, który jest obecny na rynku już cztery lata. Problemem nie jest także fakt, że Tesla Model 3 to przedstawiciel wymierającego gatunku sedanów (a wszyscy dobrze wiemy, że Europejczycy kochają SUV-y).

Teslę Model 3 może zdetronizować dopiero kolejna Tesla – mniejsza i tańsza, z ceną lepiej wpisującą się w krajowe systemy dopłat do zakupu samochodów elektrycznych. Ale to raczej szybko nie nastąpi…

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze