Karolina Chojnacka

Tesla kontra Tesla. Który wariant Tesli Model 3 jest najszybszy?

Wynik nie jest chyba zaskakujący. Zresztą, przekonajcie się sami...

Możemy chyba śmiało powiedzieć, że Tesla ugruntowała swoją pozycję jako producent pojazdów elektrycznych, które są nie tylko zaawansowane technologicznie, ale także bardzo konkurencyjne w wyścigach typu drag race.

Widziałyśmy już kilka takich wyścigów, i w większości z nich elektrycznych samochód zdecydowanie wygrywał z samochodami napędzanymi silnikami spalinowymi.

Przeczytaj też: Tesla Model Y kontra Ford Mustang Shelby GT500 – elektryk rzuca wyzwanie amerykańskiej legendzie. Kto wygra wyścig?

Drag race, który zorganizował portal CarWow jest inny niż wszystkie. Tesla ściga się z Teslą. Będąc precyzyjnym, Tesla Model 3 ściga się z Teslą Model 3. A mówiąc jeszcze dokładniej… Tesla Model 3 Performance ściga się z Teslą Model 3 Long Range i Model 3 Standard Range Plus.

Wariant Performance dysponuje największą mocą z całej gamy – 450 KM (+ 639 Nm momentu obrotowego). Wariant Long Range wytwarza 346 KM mocy i 510 Nm momentu obrotowego. Oba modele mają dwa silniki, po jednym na każdą oś. Standard Range Plus ma napęd na tylne koła, a jego silnik generuje 283 KM mocy i 450 Nm momentu obrotowego.

Kto wygra?

Przeczytaj też: Tesla z panelami słonecznymi na dachu. Genialny patent na większy zasięg czy kompletna porażka?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze