Takiej kumulacji nieprawidłowości jeszcze nie było. Miejsce kontroli opuścił na lawecie

Takiej kumulacji nieprawidłowości jeszcze nie było. Miejsce kontroli opuścił na lawecie

03 lipca 2020
Zatrzymany przez ITD samochód ciężarowy nie miał ważnych badań technicznych, nie miał ubezpieczenia OC, a do tego stwierdzono w nim długą listę usterek.

Dostawczak zwrócił uwagę inspektorów ITD, którzy patrolowali odcinek ekspresowej „siódemki” koło miejscowości Waplewo. Jego wygląd wskazywał, że może być przeładowany oraz w złym stanie technicznym.

„Naprawił” pojazd odłączając przewody hamulcowe i ruszył w drogę

Przypuszczenia inspektorów potwierdziły się. Samochód skierowany na wagę był za ciężki blisko o tonę. W elektronicznej bazie danych ustalono, że w lutym tego roku auto zatrzymali policjanci. Od tego czasu pojazd był niedopuszczony do ruchu i miał zatrzymany dowód rejestracyjny. Nie posiadał również ważnych badań technicznych i ubezpieczenia OC.

Inspektorzy w trakcie dalszej kontroli stwierdzili sporo usterek technicznych, między innymi brak przedniego stabilizatora i odcięte łączniki stabilizatora, niepewne mocowanie piór tylnych resorów, zbite prawe lusterko zewnętrzne oraz uszkodzony drogomierz. Stan zużycia bieżnika opon na pierwszej osi pojazdu wskazywał na uszkodzenie zawieszenia. W aucie dokonano również  wymiany tylnego mostu, o czym świadczyły pozostawione elementy (miechy) pneumatycznego układu hamulcowego.

Transport był o wiele za duży - aż uszkodził bramki na autostradzie!

Kontrola ITD zakończyła się zakazem dalszego użytkowania pojazdu. Towar z samochodu przeładowano na inne auto. Niesprawny i niedopuszczony do ruchu dostawczak odjechał na lawecie. Kierowcę ukarano mandatami.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!