Karolina Chojnacka

Startują Mistrzostwa Włoch F4! W stawce pierwsza w historii zawodniczka z Akademii Kierowców Ferrari!

Poznaliśmy kierowców Mistrzostw Włoch F4 na sezon 2021. Wśród znanych już zawodników pojawiło się kilka nowych nazwisk. Nas ciekawi, jak na torze zaprezentują się dwie zawodniczki - Hamda Al Qubaisi i Maya Weug.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Włoch F4 rozpocznie się 16 maja na francuskim torze Paul Ricard. Na starcie zobaczymy aż 35 samochodów. W projekcie biorą udział tacy wytwórcy, jak Tatuus, Abarth i Pirelli, tworząc wspólnie, eksportowany na cały świat produkt w całości „Made in Italy”. W Mistrzostwach F4 kierowcy ścigają się jednoosobowymi bolidami, napędzanymi jednostką Abarth 414TF o pojemności 1400 cm3. Wytwarza ona 160 KM i w świecie sportów motorowych jest stawiana za wzór pod względem osiągów oraz niezawodności.

Przeczytaj też: Iron Dames i Ferrari łączą siły. Co chcą razem osiągnąć?

Rywalizacja wśród kobiet rozegra się pomiędzy Hamdą Al Qubaisi z zespołu Prema Powerteam, startującą w drugim pełnym sezonie włoskiej serii F4 a Mayą Weug (Iron Lynx), pierwszą kobietą, która dostała się do Akademii Kierowców Ferrari, po sukcesie w programie FIA „Girls on Track – Rising Stars”. Reprezentantka Ferrari wyznała:

To będzie mój pierwszy sezon w F4, więc chcę doskonalić się w każdym wyścigu. To wielki zaszczyt być w Akademii Kierowców Ferrari i reprezentować ich oraz Komisję FIA ds. Kobiet w Motosporcie. Sprawię, że będą ze mnie dumni i dam z siebie wszystko, i oczywiście będę dążyć do zdobycia, jak najwyższej pozycji. Nie mogę sobie wyobrazić, z jaką dumą będą nosić czerwoną koszulkę z logiem czarnego konia na żółtym tle.

Przeczytaj też: Maya Weug pierwszą kobietą w Akademii Kierowców Ferrari!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze