Karolina Chojnacka

Maya Weug pierwszą kobietą w Akademii Kierowców Ferrari!

Czy 16-latka ma szansę zostać gwiazdą światowego motorsportu?

Maya Weug jest pierwszą kobietą, która dołącza do Akademii Kierowców Ferrari. Zapamiętajcie to nazwisko, bo dziewczynka ma szansę zostać przyszłą gwiazdą sportów motorowych.

16-latka została członkinią Akademii Kierowców Ferrari, dzięki wygraniu programu treningowego „FIA Girls on Track – Rising Stars”, prowadzonego przez Komisję FIA ds. Kobiet w Motosporcie i Ferrari.

Maya Weug podpisała roczny kontrakt z Akademią Kierowców Ferrari, zaliczy szkolenie w akademii oraz sezon w Formule 4:

Dosłownie nie mam teraz słów, aby wyrazić swoje uczucia. To było moje marzenie od tak dawna, odkąd zaczęłam ścigać się w kartingu, by zostać członkiem rodziny Ferrari. I teraz to się stało!

Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna całej Akademii Kierowców Ferrari i FIA za ich ciężką pracę. Dziękuję bardzo. To było niesamowite doświadczenie, wiele się nauczyłam,to było niesamowite. Wciąż brakuje mi słów!

To będzie mój pierwszy sezon w F4, więc chcę doskonalić się w każdym wyścigu. To wielki zaszczyt być w Akademii Kierowców Ferrari i reprezentować ich oraz Komisję FIA ds. Kobiet w Motosporcie. Sprawię, że będą ze mnie dumni i dam z siebie wszystko, i oczywiście będę dążyć do zdobycia, jak najwyższej pozycji. Nie mogę sobie wyobrazić, z jaką dumą będą nosić czerwoną koszulkę z logiem czarnego konia na żółtym tle.

{{ image(33666) }}

Przeczytaj też: Młode zawodniczki trenują z Ferrari. Czy wśród nich jest przyszła gwiazda motorsportu?

Do finału programu „FIA Girls on Track – Rising Stars” dotarły również Francuzka Doriane Pin oraz Brazylijki Antonella Bassani i Julia Ayoub.

{{ image(33665) }}

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze