Iron Dames i Ferrari łączą siły. Co chcą razem osiągnąć?

25 marca 2021
58
Ferrari to motoryzacyjna i wyścigowa legenda. Iron Dames to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych kobiecych zespół w sportach motorowych. Teraz łączą swoje siły, w wyjątkowo słusznej sprawie.

Iron Dames i Ferrari Driver Academy (FDA) podpisały umowę z Komisję FIA ds. Kobiet w Motosporcie, w ramach której udzielą wsparcia programowi „FIA Girls on Track – Rising Stars”. Deborah Mayer, liderka projektu, Iron Dames, wyznała:

Jesteśmy zaszczycone i niesamowicie dumne, że możemy współpracować z Akademią Kierowców Ferrari i Komisją FIA ds. Kobiet w Motosporcie nad tym niezwykle ważnym projektem, który pozwoli nam wspierać następne pokolenie obiecujących zawodniczek.

Przeczytaj też: Powstał film dokumentalny o Iron Dames! Zobaczcie zwiastun!

Czy dzięki wsparciu Ferrari i legendarnego kobiecego zespołu wyścigowego, dziewczynki planujące rozpoczęcie kariery w motorsporcie, zrealizują  swoje marzenia?

Maya Weug jest pierwszą kobietą, która dołącza do Akademii Kierowców Ferrari. 16-latka została członkinią Akademii Kierowców Ferrari, dzięki wygraniu programu treningowego „FIA Girls on Track – Rising Stars”. W tym roku Maya Weug wystartuje w bardzo konkurencyjnych Mistrzostwach Włoch Formuły 4. Iron Dames, a w tym konkretnym przypadku Iron Lynx, i Ferrari zapewnią jej techniczne wsparcie i zaplecze.   

Przeczytaj też: Maya Weug pierwszą kobietą w Akademii Kierowców Ferrari!

Deborah Mayer powiedziała:

Iron Lynx nie może się doczekać nadchodzącego roku. Nie tylko dostarczymy Mayi konkurencyjną maszynę w jej debiutanckim sezonie we włoskich mistrzostwach Formuły 4, ale także zapewnimy najwyższej klasy wsparcie techniczne.

Co więcej, dzięki partnerstwu z  Komisją FIA ds. Kobiet w Motosporcie i Ferrari,  z niecierpliwością czekamyna możliwość poznania wielu młodych kobiecych talentów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!