SOP kupił białe Aygo? Jadą jak kolumna uprzywilejowana

SOP kupił białe Aygo? Jadą jak kolumna uprzywilejowana

22 maja 2020
1
Każdy słyszał żarty z tego jak jeżdżą kolumny BOR-u, a obecnie SOP-u. Na szczęście od pewnego czasu nie pojawiają się informacje o nowych zdarzeniach z ich udziałem, więc chyba zachowują większą ostrożność na drodze. Czego nie można powiedzieć o bohaterach tego nagrania.

Jest takie dobrze znane pojęcie instynktu stadnego. Inni coś robią, to my razem z nimi, szczególnie w sytuacji stresującej, kiedy trzeba szybko zareagować. Coś podobnego zadziałało tutaj. Plus czysta głupota.

Policja pomaga dzikom dostać się na osiedle. Zaraz, co?

Sytuacja była prosta - Skoda Rapid skręcała, więc autobus przegubowy wyjechał na drogę z pierwszeństwem, ale nim zdążył cały się na nią wytoczyć, nadjechały dwie Toyoty Aygo. Kierowcy japońskich hatchbacków jechali razem i zdecydowanie zbyt szybko. Pierwszy, po wyprzedzeniu rowerzysty powierzchnią wyłączoną z ruchu, miał do wyboru - ostro hamować przed autobusem, albo wyprzedzić go na przejściu dla pieszych z lewej strony wysepki. Ryzykując, że kogoś potrąci. Może nawet śmiertelnie. Zgadnijcie, co zrobił. A drugi pojechał prosto za nim.

Prędkość plus niespodziewana sytuacja na skrzyżowaniu równa się kolizja

Obaj ci kierujący powinni przypomnieć sobie sprawę śmiertelnego wypadku na ulicy Sokratesa w Warszawie. Tam też był zbyt szybko jadący kierowca wyprzedzający na przejściu oraz piesi, którzy myśleli, że na pasach są bezpieczni. Na szczęście tym razem przejście było puste.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!