Sony Vision-S 02 – elektryczny SUV od technologicznego giganta. Ma 272 KM i pojedzie ponad 180 km/h

Sony zaprezentowało koncept elektrycznego SUV-a, który wygląda jak gotowy do produkcji. Technologiczny gigant jeszcze niedawno twierdził, że nie zamierza rozwijać motoryzacyjnych projektów. Czyżby zmienił zdanie?

Sony swój pierwszy, studyjny projekt samochodu zaprezentowało w 2020 roku. Ponieważ debiuty firm technologicznych w branży motoryzacyjnej zawsze budzą sporo emocji, było to wyjątkowo głośne wydarzenie. Ale chwilę później Sony ostudziło zapał miłośników motoryzacji, zarzekając się, że nie ma planów produkcyjnych. Cóż… najwyraźniej technologiczny gigant zmienił zdanie.

Sony zaprezentował właśnie nowy model – elektrycznego SUV-a Vision-S 02.

Samochód ma 490 cm długości i ponad trzymetrowy rozstaw osi. Pod podłogą skrywają się dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 272 KM (to podobny zestaw co w pierwszym koncepcie - sedanie Sony Vision-S 01). Prędkość maksymalna elektrycznego SUV-a to ponad 180 km/h.

Sony Vision-S 02 w swoim minimalistycznym, zdominowanym przez ekrany wnętrzu zmieści nawet siedem osób. W środku SUV-a deskę rozdzielczą z trzema dużymi ekranami. Dwa dodatkowe umieszczono w oparciach przednich foteli. Sony zapowiedziało, że będzie można na nich grać w gry z PlayStation, co z pewnością ucieszy nie tylko najmłodszych podróżnych.

Sony Vision-S 02
Sony Vision-S 02, fot. materiały prasowe / Sony

Wraz z prezentacją nowego prototypu, Sony zapowiedziało wydzielenie osobnej spółki wiosną tego roku, która zajmie się rozwojem mobilności. Wygląda więc na to, że Japończycy podjęli już decyzję o zaistnieniu na rynku motoryzacyjnym. Nie ulega wątpliwości, że Sony wbrew zapowiedziom, wcale nie porzuciło planów związanych z samochodami na prąd.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze