Karolina Chojnacka

Škoda Enyaq Coupé iV – czeski producent poszerza ofertę elektryków i… jedzie w stronę luksusu?

Škoda ujawniła zdjęcia zamaskowanego Enyaqa iV z nadwoziem w stylu coupé. Czy czeski producent chce w ten sposób udowodnić, że śledzi trendy i jest w stanie dać swoim klientom odrobinę luksusu?

SUV-y z nadwoziem w stylu coupé początkowo były znakiem rozpoznawczym marek premium, ale z czasem tę modę podłapały też bardziej budżetowe marki. Niedawno premierę miała europejska wersja Renault Arkany, a teraz na rynku pojawia się nowy gracz.

Škoda Enyaqa Coupé iV – poszerzerzenie oferty elektryków

Škoda łączy modę na SUV-y z nadwoziem w stylu coupé z trendem nastawionym na wybór napędu elektrycznego, prezentując zdjęcia zamaskowanego Enyaq Coupé iV.

Škoda Enyaq Coupé iV
Škoda Enyaq Coupé iV, fot. materiały prasowe / Skoda

Gdy Enyaq Coupé iV zadebiutuje w pełnej krasie, nie będziemy spodziewać się po nim żadnych stylistycznych przełomów. Prawdopodobnie zagoszczą na nim elementy znane już ze podstawowego modelu Enyaqa. Widać jednak, że linia dachu znacznie opada w tylnej części. Nowa odmiana czeskiego elektryka będzie też o 4 mm dłuższa i o 1 mm wyższa.

Mimo ścięcia linii dachu Škoda twierdzi, że miejsca dla pasażerów z tyłu nie zabraknie, a Enyaq iV Coupé dalej będzie bardzo przestronny. Mniejszy za to będzie bagażnik. Jego objętość zmniejszy się o 15 litrów, czyli do 570 litrów.

Škoda Enyaq Coupé iV – napęd, zasięg, ładowanie

Škoda Enyaq Coupé iV ma być dostępna w wariantach 60, 80 i 80x. Pierwszy będzie dysponował akumulatorem o pojemności 62 kWh i silnikiem o mocy 180 KM, drugi – baterią o pojemności 82 kWh i silnikiem o mocy 204 KM. 80x będzie dysponował akumulatorem o pojemności 82 kWh oraz dwoma silnikami o łącznej mocy 265 KM i napędem 4×4.

Škoda Enyaq Coupé iV
Škoda Enyaq Coupé iV, fot. materiały prasowe / Skoda

Wariant 60 będzie mógł pochwalić się największym zasięgiem – na jednym ładowaniu przejedzie 535 kilometrów.

Nowy Enyaq będzie mógł być ładowany prądem stałym z mocą do 125 kW.

Škoda Enyaq Coupé iV
Škoda Enyaq Coupé iV, fot. materiały prasowe / Skoda

Dokładna data debiutu Škody Enyaq Coupé iV nie jest jeszcze znana.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze