Quantcast
Karolina Chojnacka

Škoda zapowiada trzy nowe elektryki. Ile będą mieć wspólnego z Enyaq iV?

Škoda ma ambitne cele na przyszłość. Czeski producent chce znaleźć się wśród pięciu pięciu najlepiej sprzedających się marek w Europie do 2030 roku. W tym czasie firma zaprezentuje przynajmniej trzy nowe modele z napędem w 100% elektrycznym.

Škoda zaprezentowała strategię działania do 2030 roku

Škoda rozpoczyna realizację nowej strategii – Next Level – Škoda Strategy 2030, która wyznacza ambitne cele w obszarach internacjonalizacji, elektryfikacji i cyfryzacji. Nowa wizja brzmi: „Pomożemy światu żyć mądrzej”, a nową misją jest „Nowoczesna, dostępna mobilność ze wszystkim, czego potrzebujesz i niespodziankami, które kochasz”. Jednocześnie Škoda zapewnia, że będzie przestrzegać sprawdzonych wartości marki: „proste”, „ludzkie” i „zaskakujące”.

Nowa strategia Škody skupia się na trzech priorytetach, które podsumowano hasłami Expand (rozwijaj), Explore (eksploruj) i Engage(angażuj).

Trzy nowe modele z napędem elektrycznym

Głównym celem priorytetu Expand jest uczynienie Škody jedną z pięciu najlepiej sprzedających się marek samochodów w Europie. Pomóc w tym ma dalsze umacnianie pozycji marki w segmentach podstawowych, którego pierwszym przykładem jest zaprezentowanie nowej generacji modelu Fabia.

Portfolio produktów czeskiego producenta do 2030 roku zostanie także poszerzone o co najmniej trzy kolejne modele w pełni elektryczne, które będą mniejsze niż elektryczny SUV Enyaq iV. Škoda dąży do tego, aby udział modeli w pełni elektrycznych w rynku europejskim wynosił 50-70%, w zależności od jego rozwoju.

Škoda współpracuje z partnerami, aby przekształcić Czechy w centrum elektromobilności. E-komponenty i e-pojazdy będą produkowane we wszystkich trzech czeskich fabrykach Škoda Auto w Mladá Boleslav, Kvasinach i Vrchlabí do 2030 roku. Już teraz produkowane są wysokonapięciowe akumulatory trakcyjne do modeli hybrydowych typu plug-in Superb iV i Octavia iV, jak również do modeli innych marek Grupy Volkswagen. Na początku przyszłego roku w Mladá Boleslav uruchomiona zostanie także produkcja systemów akumulatorowych MEB dla Enyaq iV. Ponadto marka współpracuje z partnerami w celu ustanowienia stabilnej struktury dostaw dla e-mobilności.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze