Karolina Chojnacka

Sergio Perez ma koronawirusa! Kiedy wróci do ścigania? Kto go zastąpi?

W czwartek wieczorem poinformowano, że zawodnik Racing Point, Sergio Perez, ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W związku z tym Meksykanin nie pojedzie w odbywającym się w ten weekend Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Po tym jak wyniki testu na obecność koronawirusa dały niejednoznaczne wyniki Sergio Perez przebywa w izolacji. Kierowca Racing Point dla bezpieczeństwa pozostałych zawodników i pracowników F1 nie pojawił się na torze, czekając na wyniki ponownego testu. Wieczorem poinformowano, że Perez jest chory na COVID-19:

Pérez przystąpił do samo-kwarantanny zgodnie z instrukcjami odpowiednich organów zdrowia publicznego i będzie nadal postępował zgodnie z procedurą nakazaną przez te organy.

Z pomocą lokalnego organizatora Grand Prix Wielkiej Brytanii, lokalnych władz sanitarnych i delegata FIA COVID-19 podjęto pełne działania, a wszystkie osoby z bliskich kontaktów zostały poddane kwarantannie.

Przeczytaj też: Koronawirus w Formule 1!

Zespół Racing Point wydał oświadczenie że Perez jest „w dobrej formie fizycznej i psychicznej” pomimo pozytywnego wyniku testu.

Meksykanin z pewnością nie pojedzie w Grand Prix Wielkiej Brytanii, a prawdopodobnie też w Grand Prix 70-lecia Formuły 1.

Kto zastąpi Pereza? Role kierowców rezerwowych w Racing Point pełnią Esteban Gutiérrez i Stoffel Vandoorne. Prawdopodobieństwo, że Vandoorne pojedzie za Pereza jest nikłe ponieważ Belg przygotowuje się do startów w Formule E w Berlinie. Z kolei Gutiérrez nie ścigał się w Formule 1 od 2016 roku. Głośno mówi się o tym, że być może Nico Hülkenberg zastąpi Meksykanina. Racing Point ma wydać niedługo w tej sprawie oświadczenie.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Dużo zdrowia dla Sergio! Oby szybko doszedł do siebie!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze