Karolina Chojnacka

Czarne bolidy Mercedesa w Formule E. Tak Srebrne Strzały walczą z rasizmem i dyskryminacją

Z początkiem sezonu Formuły 1 ekipa Mercedesa zmieniła malowanie swojego bolidu ze srebrnego na czarne. Teraz taką samą zmianę czeka samochód Formuły E. Nowe barwy są wyrazem poparcia dla różnorodności oraz sprzeciwem wobec rasizmu i wszelkich form dyskryminacji.

Zespół Mercedesa w Formule E na pozostałą część sezonu 2019/20 zmieni kolor malowania bolidu na czarny, aby wspierać walkę z rasizmem i dyskryminacją.

Wcześniej taką samą decyzję ekipa Srebrnych (Czarnych) Strzał podjęła w sprawie barw bolidu W11 w Formule 1.

Przeczytaj też: Nowe barwy bolidu Mercedesa w walce z dyskryminacją

Bettina Fetzer, wiceprezes ds. marketingu marki Mercedes, powiedziała:

Również w Formule E zamierzamy wykorzystać głos, który mamy na naszej globalnej platformie, aby przeciwstawić się rasizmowi i dyskryminacji oraz wspierać większą różnorodność i tolerancję w społeczeństwie.

Decyzja o zmianie charakterystycznego wyglądu naszych elektrycznych srebrnych strzał podkreśla nasze stanowisko na rzecz otwartości i szacunku we wzajemnych stosunkach.

Czarna kolorystyka naszych samochodów wyścigowych przypomina wszystkim o potrzebie ciągłej, długoterminowej konsolidacji naszych wartości i wzajemnego szacunku.

Czarne bolidy Mercedesa w Formule E. Tak Srebrne Strzały walczą z rasizmem i dyskryminacją

Szef zespołu FE, Ian James, dodał:

Zawsze wyraźnie wypowiadaliśmy się przeciwko rasizmowi i wszelkim formom dyskryminacji, ponieważ nie ma dla nich miejsca w naszym zespole, w naszym sporcie ani w naszym społeczeństwie. Jednak ostatnie wydarzenia na całym świecie pokazały, że wszyscy musimy zrobić więcej, aby wykorzystać naszą platformę do wypowiadania się przeciwko rasizmowi i dyskryminacji.

Wyścigi to branża, w której różnorodność etniczna i równość płci tradycyjnie nie były powszechne. Tak więc pozostaje jeszcze wiele do zrobienia, aby zrekompensować brak równowagi we wszystkich obszarach.

Wraz z naszymi partnerami uważamy za swój obowiązek promowanie i szkolenie młodych talentów –  niezależnie od pochodzenia czy płci – aby dać im możliwość dołączenia do Formuły E w nadchodzących latach.

Czarne bolidy Mercedesa w Formule E. Tak Srebrne Strzały walczą z rasizmem i dyskryminacją

Formuła E wznowi ściganie już 5 sierpnia w Berlinie. Sześć wyścigów w dziewięć dni na trzech różnych układach toru zdecyduje, kto zostanie zwycięzcą Mistrzostw Formuły E ABB FIA 2019/20. To może być najbardziej intensywny finał sezonu w historii sportów motorowych.

Przeczytaj też: Formuła E wraca już za tydzień! Co musisz wiedzieć przed restartem sezonu?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze