Seat dostarczy nawet do 300 respiratorów dziennie hiszpańskim szpitalom

Montaż urządzeń odbywa się w zakładach Seata-a w hiszpańskim Martorell na linii wykorzystywanej dotychczas do produkcji nowej generacji Seat-a Leona. Do produkcji wykorzystywane są m.in. silniki samochodowych wycieraczek.

W odpowiedzi na epidemię COVID-19 zespół 150 pracowników SEAT-a w ciągu jednego tygodnia stworzył 13 prototypów respiratora, pisałyśmy o tym tutaj: https://www.motocaina.pl/artykul/seat-rozpoczal-produkcje-respiratorow-pomoc-dla-szpitali-w-walce-z-koronawirusem-44752.html

Każdy respirator składa się z ponad 80 elementów elektronicznych i mechanicznych, wśród których można znaleźć elementy zwykle stosowane w samochodach, takie jak silnik wycieraczek czy wałek główny skrzyni biegów.

Seat dostarczy nawet do 300 respiratorów dziennie hiszpańskim szpitalom

Hiszpański producent pracuje nad optymalizacją procesu montażu, który umożliwi tworzenie nawet 300 respiratorów dziennie. Liczba składanych urządzeń jest stale konsultowana ze służbami medycznymi, by odpowiadać na bieżące zapotrzebowanie szpitali.

Zobacz także: Inżynierowie drukują w technice 3D przyłbice. Pomagają medykom w walce z koronawirusem

Do przygotowywania i realizacji projektu zaangażowało się wiele przedsiębiorstw i instytucji publicznych: Protofy.xyz, OxyGEN, barceloński szpital kliniczny, szpital Germans Trias i Pujol, Instytut Badań Germans Trias y Pujol, szpital del Mar, Katalońskie Centrum Medycyny Porównawczej i Bioobrazowania, Uniwersytet Barceloński, Recam Laser, Doga Motors, Luz Negra, Centralne Laboratorium Elektrotechniczne, Ficosa, Bosch, IDNEO, Secartys, Espiroflex, Gaso, Cuatrecasas, Straż Obywatelska, Barcelońska Straż Miejska, Mossos d’Esquadra, Policja Narodowa.

Przeczytaj: Mercedes-Benz: druk 3D stosowany do prototypów wykorzystamy na cele walki z Covid-19

Seat dostarczy nawet do 300 respiratorów dziennie hiszpańskim szpitalom

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze