Sarah Lezito – francuska stunterka motocyklowa. Film

29 lipca 2013
Gdy odkryła, że na quadzie można jeździć na dwóch kołach, to postanowiła zostać stunterką. Bez lęku przesiada się na coraz większe motocykle, a jej umiejętności wzbudzają podziw.
Sarah Lezito podczas ewolucji.

fot. materiały prasowe zawodniczki

Sarah Vignot (przydomek Lezito) pochodzi z Champagne-Ardenne we Francji, urodziła się w 1992 roku i od 13 roku życia interesuje się stuntem motocyklowym. Jej rodzice byli początkowo przeciwni takiej pasji, widząc w niej jedynie zagrożenie dla zdrowia córki. Jednak po kilku pokazach i poznaniu jej motocyklowych przyjaciół – zaakceptowali tę pasję i często jeżdżą z nią na pokazy.

Przeczytaj także nasz wywiad z Leah Petersen, kobietą ze stuntem we krwi. Polecamy także rozmowę z polską stunterką Moniką Koch oraz materiał o Jessice Main - gwieździe stuntu i kaskaderki motocyklowej.

Rozpoczęła od quada, by w wieku 16 lat przesiąść się na Yamahę DTX 125, a dwa lata później na Hondę CB500. Teraz jeździ już na większych motocyklach: Kawasaki ZX-6R i Hondzie CBR 600 RR.

Sarah Lezito podczas Stunt GP w Bydgoszczy.

fot. materiały prasowe zawodniczki

Wspierali ją przyjaciele, a inspiracji szukała także w internecie. Dzięki swojej motywacji i wytrwałości bardzo szybko rozwinęła swoje umiejętności:

- Często się przewracam, ale zawsze daję z siebie wszystko. Jestem zbyt zdeterminowana. Ciesz się jazdą i ciesz się każdą sekundą swojego życia – takim mottem kieruje się Sarah.

One out of Billion Girls - Sarah Lezito

Sarah Lezito - Streetbike Freestyler 2011

Jej talent szybko został doceniony - występowała w wielu konkursach, pokazach kaskaderskich i w serialu. Została także ambasadorem modelu KTM Duke 125.

Sarah Lezito wystąpiła także w Polsce podczas Stunt GP w Bydgoszczy - zakwalifikowała się do finału i jako jedyna kobieta ostatecznie zajęła 19-stą lokatę.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!