Gwiazda stuntu Jessica Main – film

24 - letnia kaskaderka, twórczyni kobiecego zespółu stuntu motocyklowego - Jessica Main, jest wielbicielką wysokiego poziomu adrenaliny i niebezpiecznych ewolucji na jednośladzie. W dwa lata po tym, gdy kupiła swój pierwszy motocykl, Yamahę YZF600, rozpoczęła swoją przygodę z akrobacjami na motocyklu.

fot. z archiwum zawodniczki

Mało kto wie, że zanim Jessica stała się znana ze swoich motocyklowych wyczynów, brała udział w samochodowych wyścigach ulicznych. Wieczorami, wspólnie ze znajomymi, ścigała się swoim Fordem Mustangiem wzdłuż Montgomery Boulevard w Albuquerque, w stanie Nowy Meksyk. Po pewnym czasie jednak zapragnęła czegoś nowego – udział w wyścigach nie przysparzał jej już tyle radości co wcześniej. Postanowiła poszukać innej dziedziny, która zapewni jej wysoki poziom adrenaliny.

Swój pierwszy kontakt ze stuntem zawdzięcza członkom Team Outer Most. Motocykliści pokazali jej uroki ewolucji na motocyklu oraz splendor i chwałę wśród kibiców i fanów tej dyscypliny. Niebawem Jessica została przyjęta do „podziemnego królestwa stunterów” i poczuła, że znalazła swoją nową pasję.

Ostatnie pięć lat spędziła na podróżowaniu po całym świecie prezentując nabyte umiejętności. W wielu wywiadach podkreślała, że jest pierwszą kobietą – profesjonalnym kaskaderem, która potrafi poruszać się na tylnym kole motocykla prostopadle do jezdni (tzw. 12 'o’clock wheelie).

Nieposkromiona energia zawodniczki nie pozwoliła jej na tym poprzestać, dlatego postanowiła stworzyć damski zespół stuntu motocyklowego. Team Rebella, w którego skład wchodzą również Alicia Speck i Brandy Valdez, podróżował po wschodnim wybrzeżu USA, prezentując swoje umiejętności kaskaderskie oraz różne techniki jazdy motocyklem na tylnym kole. Obecnie panie liczą, że w niedługim czasie będą mieć okazję do podróżowania po całym świecie; najbardziej pragną dać pokaz w Japonii.

fot. z archiwum zawodniczki

Chociaż życie Jessici to pasmo sukcesów, nic nie przychodzi jej tak łatwo, jakby się mogło wydawać. Każde osiągnięcie okupione jest bolesnymi wypadkami, które prowadzą do poważnych obrażeń ciała.

– Wiem co to ból i absolutnie nie sprawia mi to przyjemności, jednak radość z realizowania siebie i przezwciężania własnych słabości jest tak ogromna, że opłaca się wyłączyć ten głos w swojej głowie, który mówi nie rób tego!

Stunt jest dyscypliną urazową, przez co wiele osób podchodzi krytycznie na wieść o tym, że kobieta chce brać w nim udział. Jessica została zaakceptowana przez środowisko, co jak sama przyznała, nie było takie oczywiste.

Mimo niezliczonych wypadków i połamanych kości Main nie ma zamiaru zrywać ze stuntem. Żaden sport ekstremalny nie był w stanie dostarczyć jej tej radości co jazda na motocyklu, która stała się jej nałogiem. W swojej kolekcji posiada Kawasaki 636 z 2004 roku, Suzuki GSX-R z 2006 roku, Hondę F4i z 2003 roku, Hondę CRF150R z 2005 oraz CRF50 z 2005.

Jessica ma również własną linię ubrań, którą nazwała Chic. Jej ubrania są połączeniem stylu glamour rodem z hollywodzkich wybiegów oraz szorstkiego motocyklowego desingu. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze