Karolina Chojnacka

Samochodowa gorączka COVID 19! Sprawa dotyczy ponad tysiąca samochodów…

Czy globalna pandemia to odpowiedni czas na kupowanie samochodu? Okazuje się, że tak.

Według nowego badania przeprowadzonego przez CarGurus, wpływ COVID-19 na zwyczaje zakupowe w Wielkiej Brytanii mógł spowodować znaczny wzrost sprzedaży samochodów w 2020 roku.

Badanie opublikowane przez CarGurus wykazało, że prawie jedna czwarta Brytyjczyków, którzy kupili samochód w tym roku, tak naprawdę nie planowała zakupu auta, zanim koronawirus nie dotarł w marcu do Europy.

Chociaż ogólna sprzedaż samochodów spada rok do roku, to badanie CarGurus ujawnia, że tysiące z 6,5 miliona kupionych, zarówno nowych, jak i używanych, samochodów w tym roku  w Wielkiej Brytanii nie było planowanym wcześniej zakupem.

Co jest przyczyną tej samochodowej gorączki COVID 19? Prawdopodobnie zmiana nawyków zakupowych oraz postrzeganie transportu publicznego, jako potencjalnego miejsca zakażenia się koronawirusem.

Samochodowa gorączka COVID 19

Przeczytaj też: Koronawirus: transport publiczny w fatalnym stanie. Czy państwo pomoże?

Ponad jedna trzecia (36%) badanych, korzystających z transportu publicznego, twierdzi, że planuje ograniczyć lub zaprzestać korzystania z tych usług, co sugeruje, że wielu z nich będzie chciało skorzystać z samochodów, aby poruszać się po mieście w sposób bardziej bezpieczny.

W rzeczywistości, wśród osób, które dokonały zakupów podczas pandemii, prawie połowa stwierdziła, że ​​była to natychmiastowa potrzeba posiadania auta jako bezpiecznego środka transportu (44%), podczas gdy chęć posiadania pojazdu do podróży osobistych, wypoczynku czy hobby była dopiero kolejnym czynnikiem motywującym (32%).

Rosnąca popularność zakupów online mogła wspierać internetową sprzedaż samochodów. Dwie trzecie brytyjskich konsumentów jest teraz otwartych na dokonywanie zakupów online, podczas gdy wielu przyznaje, że woli negocjacje cen online (56% ) i finansowanie online (35%).

Samochodowa gorączka COVID 19

Przeczytaj też: Mercedes-Benz Polska pokazuje innym korporacjom, jak w dobie pandemii można pomóc potrzebującym

Ponad dziewięciu na 10 nabywców samochodów, którzy planowali zakup w tym roku przed pandemią, już kupili samochód lub nadal planuje to zrobi,ć jeszcze przed końcem roku. To bardzo pozytywny sygnał dla branży motoryzacyjnej.

Nabywcy samochodów, którzy wciąż zwlekają z zakupem w tym roku, twierdzą, że główną przyczyną tego stanu rzeczy jest niepewność co do ich osobistej sytuacji finansowej (50%), a zaraz za nią niepewność co do ogólnej sytuacji gospodarczej (45%), ale przy mniejszej niepewności dotyczącej 2021 roku, jest szansa, że wielu kupujących wróci na rynek.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze