Karolina Chojnacka

Samochód elektryczny wyprzedany w 10 minut?! Czy to w ogóle możliwe?

Pod tym przyjemnym dla oka nadwoziem, skrywa się silnik elektryczny o mocy 340 KM i 440 Nm momentu obrotowego. Energia dostarczana jest z pakietu akumulatorów o pojemności 100 kW. Elektryk przejedzie około 480 kilometrów na jednym ładowaniu. I to wystarczy, by samochód wyprzedał się w 10 minut!

Cadiilac otworzył rezerwację na elektrycznego crossovera Lyriq Debut Edition o godzinie 16:00. O 16:19 producent samochodów napisał na Twitterze, że „każdy  Cadillac Lyriq Debut Edition został zarezerwowany”. Według wiceprezesa General Motors, Rory’ego Harveya, proces ten trwał „nieco ponad” 10 minut.

Gratulacje! Ale… problem w tym, że nie wiadomo czy jest to tak imponujące osiągnięcie, jak się wydaje, bo… Cadillac nie poinformował, ile Lyriq Debut Edition powstanie.

Cadillac Lyriq
Defined by taut lines and clean surfaces, LYRIQ is assertive and modern, characterized with a low, fast roofline and wide stance that emphasize agility and convey confidence. Additional details, such as a flow-through roof spoiler, express the careful attention paid to aerodynamics to optimize efficiency on the highway.

Cadillac Lyriq – elektryczny SUV w amerykańskim stylu

Cadillac Lyriq, jak większość pojawiających się na rynku elektryków, prezentuje się dość odważnie, chociaż jednocześnie wygląda też klasycznie i praktycznie. Długa maska, przyjemne dla oka proporcje, proste linie – to zdecydowanie może się podobać. Najbardziej wzrok przykuwa atrapa chłodnicy, którą projektanci ozdobili dosłownie na wszelkie możliwe sposoby, umieszczając gdzie się da świecące paski.

Pod tym przyjemnym dla oka nadwoziem, skrywa się silnik elektryczny o mocy 340 KM i 440 Nm momentu obrotowego. Energia dostarczana jest z pakietu akumulatorów o pojemności 100 kW. Powinno to wystarczyć na przejechanie około 480 kilometrów na jednym ładowaniu.

By naładować samochód, kierowca może skorzystać z pokładowej ładowarki 19,2 kW albo poszukać stacji szybkiego ładowania. Na takiej o mocy 190 kW zwiększymy zasięg SUVa o 120 kilometrów w 10 minut!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze