Salonu w Genewie nie będzie również za rok – to już pewne!

Kolejna smutna wiadomość dla fanów motoryzacji została ogłoszona przez organizatorów genewskich targów. Sens organizowania tego typu imprez staje pod coraz większym znakiem zapytania.

W ostatnich latach salony samochodowe, które od dziesięcioleci traktowane były jako święto motoryzacji, wyraźnie zaczęły tracić na znaczeniu. Kolejni producenci rezygnowali z udziału w nich, tłumacząc się wysokimi kosztami uczestnictwa i małym realnym zyskiem z tego typu promocji.

To już koniec Frankfurt Motor Show! Jedne z najważniejszych targów przechodzą do historii

Przypieczętowaniem tego trendu było ogłoszenie końca targów we Frankfurcie. Organizatorzy co prawda tłumaczyli, że głównie chodzi o nieprzedłużenie umowy z władzami miasta, a impreza będzie zorganizowana w innej lokalizacji, ale jest to koniec pewnej epoki (IAA Frankfurt odbył się niemal 70 razy).

Teraz przyszedł czas na jeszcze większą legendę – salon samochodowy w Genewie. Tegoroczna edycja została odwołana ze względu na epidemię koronawirusa, ale wydawało się, że targi odbędą się za rok. Nadzieje rozwiali jednak organizatorzy, którzy w oficjalnym komunikacie oznajmili, że impreza najwcześniej odbędzie się w 2022 roku.

Geneva Motor Show zostanie odwołana? Inne imprezy motoryzacyjne również zagrożone

Taka a nie inna decyzja ma być efektem przeprowadzonej ankiety, z której wynika, że wystawcy znacznie bardziej woleliby zrobić sobie rok przerwy. Firmy chcą mieć trochę więcej czasu na walkę z kryzysem wywołanym pandemią. Pojawiły się także obawy co do tego, czy na początku przyszłego roku zagrożenie związane z koronawirusem zostanie całkowicie zażegnane.

Do zobaczenia więc w 2022 roku? Mamy taką nadzieję. Nie jest tajemnicą, że coraz częściej pojawiają się pytania o sens organizowania takich imprez w dzisiejszych czasach. Nikt nie jest chętny do kończenia tradycji trwającej od 1905 roku, ale dwuletnia przerwa może dać kolejny argument za tym, że bez salonów samochodowych też da się żyć. Niestety.

Ale może nie wszystko jeszcze stracone. 15 lipca odbędzie się Bangkok International Motor Show, na którym mamy zobaczyć najważniejsze światowe marki.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze