Rowerzystka wjeżdża prosto pod tramwaj. Nie wie, że tramwaj może zabić?

Rowerzystka wjeżdża prosto pod tramwaj. Nie wie, że tramwaj może zabić?

08 października 2020
1
2
Czy to potencjalna samobójczyni? Nie, to tylko dorosła osoba, która jest przekonana, że nic złego nie może jej spotkać, więc pedałuje dziarsko przed siebie, bez chwili zastanowienia.

Wielu pieszych nie ma zielonego pojęcia o przepisach ruchu drogowego. Według ustawodawcy jeśli taka osoba jest pełnoletnia, to kiedy tylko wsiądzie na rower, natychmiast spływa na nią wszelka niezbędną wiedza związana z ruchem drogowym. Wszyscy wiemy, że to oczywiście fikcja i luka w prawie, ale z drugiej strony jazda na rowerze nie jest taka trudna, prawda?

Kobieta poczekała aż nadjedzie tramwaj, a następnie pod niego weszła

Jazda może nie, ale przepisy to nadal dla wielu osób czarna magia. Do tego dochodzi czasami jakikolwiek brak wyobraźni i instynktu samozachowawczego. Kiedy mowa o pieszym, to jeszcze pół biedy. Pieszy porusza się powoli, w każdej chwili może się zatrzymać, a innym uczestnikom ruchu łatwiej jest zareagować na jego zachowanie.

Rowerzysta na czerwonym na oczach policji

Co innego kiedy mowa o rowerzyście. Na przykład takim jak pani na poniższym nagraniu. Jedzie na rowerze i już. Nie obserwuje sytuacji na drodze, nie analizuje jej, nawet nie ma oznak instynktu samozachowawczego. Jedzie tramwaj? No to co? Przecież nikt nie zamierza zrobić jej krzywdy i może czuć się bezpiecznie. Poza tym co miałaby zrobić? Zatrzymać się?

Spotkanie rowerzystki na pasach i kierowcy na czerwonym

Rowerzystka przejechała tak blisko tramwaju, że aż ma się wrażenie, że ją musnął. To cud że nie doszło do tragedii. Ciekawe co by było w sytuacji, gdyby na skutek zachowania rowerzystki, motorniczy awaryjnie zahamował i jakaś starsza osoba zostałaby ranna. Odnalezienie rowerzystki graniczyłoby z cudem i z pewnością nie rozumiałaby dlaczego ktoś chce jej stawiać jakieś zarzuty.

Komentarze

iza
08 października 2020 11:23
ona nawet nie zauważyła niebezpieczeństwa. A na uszach miała słuchawki? zombie
Morfeusz
08 października 2020 22:46
Rowerzysci górą