Rowerzysta na czerwonym na oczach policji

Rowerzysta na czerwonym na oczach policji
Rowerzyści znani są niestety z dość luźnego podejścia do przepisów, a ten cyklista wykazał się szczególną bezmyślnością.

Wjechaliście kiedyś samochodem albo motocyklem na skrzyżowanie, mając czerwone światło, licząc, że uda się wam z niego zjechać, zanim pojazdy mające zielone ruszą? Domyślamy się, że nie. To dlaczego piesi oraz rowerzyści czasami tak robią?

Tak jak na tym nagraniu. Dla samochodów włączyło się właśnie zielone światło i zaczynają ruszać, kiedy nagle drogę przecina im rowerzysta. Zmusza on nawet do gwałtownego hamowania… radiowóz. Na wideo tego nie widać, ale według autora nagrania po wykonaniu skrętu policjanci włączyli sygnały błyskowe, prawdopodobnie podejmując pościg za rowerzystą. Według taryfikatora mandatów, przejechanie na czerwonym świetle rowerem „wycenione jest” na 100 zł.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji komentarze [ 1 ]
Henryk w poniedziałek o 23:02
Zagrażając szczególnie swoim zdrowiem i przy tym narażając na konsekwencje kierowcę powinien otrzymać mandat do 1000 zł
0
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.