Kobieta poczekała aż nadjedzie tramwaj, a następnie pod niego weszła

Kobieta poczekała aż nadjedzie tramwaj, a następnie pod niego weszła

01 października 2020
1
3
Domyślamy się jak doszło do tego zdarzenia, ale za nic w świecie nie jesteśmy w stanie zrozumieć, jakim cudem to się stało.

Na nagraniu z kamery samochodowej uchwycony został moment, w której tramwaj potrącił kobietę. Nie widać uderzenia, ale w kadrze znalazł się już moment, w którym odbija się ona od tramwaju i upada na torowisko.

Osobówką prosto pod tramwaj. Jak mógł go nie widzieć?

Jak do tego doszło? Kobietę widać kilka sekund wcześniej. Ona nie pojawiła się niespodziewanie na torach, a cierpliwie czekała przed nimi. Dlaczego nagle zdecydowała się ruszyć i wejść pod tramwaj?

Kierowca BMW ułatwiał sobie jazdę torami. Trafił na mało wyrozumiałego motorniczego

Autor nagrania zasugerował, że sygnalizacja dla pieszych w tym miejscu, prawdopodobnie wskazuje czasem innych sygnał przed ulicą, a inny przed torowiskiem. Kobieta musiała zobaczyć zielony sygnał pozwalający wejść na ulicę, a zignorowała to, że przed torami nadal jest czerwone światło. Mógł ją zastanowić zbliżający się i nie hamujący tramwaj, ale wielu pieszych kiedy sądzi, że ma zielone, po prostu idzie, nie upewniając się czy rzeczywiście jest bezpiecznie.

Komentarze

Tina
01 października 2020 16:13
Może to była próba samobójcza...
iza
02 października 2020 12:03
kiedyś już w przedszkolu uczyli jak przechodzić przez jezdnie...
03 października 2020 19:31
światła w takich miejscach potrafią być bardzo mylące i niebezpieczne :( widzisz zielone na wysokości swojego wzroku i idziesz a tu się okazuje ze na przejściu z tramwajem masz czerwone ale go nie widzisz